Між маршем Мендельсона і маршем Шопена

marsh.jpg (473.63 Kb)

Марш Мендельсона (або просто Весільний марш) — найвідоміший фрагмент із музики до комедії «Сон літньої ночі» Фелікса Мендельсона, що була написана у 1842 році. Це – один з найпоширеніших у світі весільних маршів. Вперше його використали під час вінчання Дороті Кар’ю (Dorothy Carew) і Тома Деніела (Tom Daniel) в церкві Св. Пітера в Тівертонi (Велика Британія) 2 червня 1847. Але по-справжньому популярним марш став після того, як пролунав на весіллі принцеси Вікторії і кронпринца прусського Фрідріха 25 січня 1858. ОргАн, на якому Мендельсон виконував знаменитий марш, розташований в Тоттенгемі (один з районів Лондона), в церкві Св. Анни.


Щодо похоронного маршу Шопена. Композитор написав його у 1837 році як частину «Сонати для фортепіано № 2 сі-бемоль мінор». Соната складається із 4-х частин, а уславлений похоронний марш – лише третя частина. Саме він став знаковим у житті Фридерика Шопена. Під час створення його композитор виявив перші ознаки невиліковної хвороби, а в 1839-му помер у віці 39 років. Примітно і те, що похоронний марш вперше прозвучав на похороні Ф. Шопена, супроводжуючи свого автора на уславлений цвинтар Пер-Лашез у Парижі.


Та у житті дорослої людини є багато інших маршів, котрі допомагають по-бойовому вирішувати проблеми і незгоди, насолоджуватись хвилинами успіхів і перемог. Відомо, що марші – музика для військових походів та підняття духу солдат. Маршова мелодія має енергійний, чіткий ритм і такт, призначений для супроводження пересування людей в чіткому, синхронному темпі.

За своїми різновидами марші бувають: СТРОЙОВІ (парадні, церемоніальні), їх виконують на парадах та в інших випадках урочистого проходження військ (стройовий огляд частини); ПОХІДНІ — виконують на стройових та святкових маршах; ФАНФАРНІ – мелодії з урочистими сигнальними темами, які виконують фанфари, прикрашені прапорами з емблемами, золотими шнурами та кистями, надає військовому церемоніалу особливу святковість. Різновидом фанфар також є туш; ЗУСТРІЧНІ — під час зустрічі та супроводі прапора, прямих начальників, тощо.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Знаменитий марш Французької революції (1789-1794 рр.), якого створив у 1792 році Руже де Ліль, спочатку називався «Військовим маршем Рейнської армії». Згодом, коли у Париж увійшов батальйон добровольців з Марселя, наспівуючи цей марш, він став знаменитою «МАРСЕЛЬЄЗОЮ», а через рік – офіційним славнем Франції.

Одним із знаменитих є МАРШ РАДЕЦЬКОГО, написаний для урочистої зустрічі фельдмаршала Радецького, котрий повертався після придушення повстання в італійських землях Австрійської імперії 1848 року. Вперше виконаний 31 серпня 1848 року на вулицях Відня під час проходження військ.


Автором цього маршу є Йоганн Штраус.

Досі популярні в Україні козацькі марші, які виконують на весіллях, на військових концертах і навіть на честь прибуття окремих поїздів. Так, автором «Запорозького маршу» є роменський бандурист Євген Адамцевич — учень Мусія Олексієнка. Він скомпонував твір з використанням мелодії української народної пісні «Ой на горі та й женці жнуть». Інші чудові марші можна знайти і послухати у виконанні духового оркестру «Зоря», зокрема http://music.i.ua/user/11131/2790/

Замість висновків – марші не лише додають бойового духу, а й фіксують важливі історичні події кожного народу. Так, зокрема, з’явились українські марші «Козацький», «Гуцульський», «Пластовий», «Марш соколів», «Січова слава», «Червона калина», «Молодь Христові» тощо.

Дякуємо українській вікіпедії за маршовий настрій!
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2022.