Довкола дивні кола

kola2

Щороку на хлібних полях різних країн з’являються дивні візерунки. Хто їх креслить, чим і як це вдається так рівно – досі не досліджено. Та факт залишається фактом – за одну ніч колоски злаків ретельно приплюснуті так, що з літака видно ідеальні картини і композиції. Найчастіше – кола, малі і великі. Окрім знаменитих кіл на таких картинах зображено тварин, символи різних культур, рівняння і формули, спіралі ДНК, павутину, орнаменти, химерні пристрої, людиноподібних істот.

kola3

Колоски у таких шедеврах бувають вигнутими за годинниковою стрілкою і проти неї, а також завихрені на скуйовджені у дивний спосіб, але в жодному разі не переламані та не пошкоджені. Такі картини охоплюють площу у сотні квадратних метрів. А охочих помилуватись шедеврами збирається чимало. Скептики переконують, що нічого надприродного в цьому немає, а романтики вважають, що і природного в таких картинах – шукати дарма.

kola4

Звідки вони беруться і хто їх робить – існує кілька гіпотез. Кажуть, що такі природні шедеври можуть бути викликані силою мікро-смерчів або дією кульових блискавок. Інші вважають, що це робота інопланетян. Ще хтось авторитетно заявляє, що це цілком земний витвір мистецтва, хоч і дуже майстерний.

kola5

Нікому раніше не вдавалося підгледіти авторів цих шедеврів, адже з’являються вони на полях у часі між третьою і п’ятою годиною ночі. Та упертюхи позичили спеціальні прилади і одного разу таки щось вловили. Що ж це було? Прилади зафіксували дивні булькаючі звуки і незрозумілі спалахи, довкола котрих снували дивні тіні. Сталося це о четвертій ранку, коли сон найміцніший. Та найцікавіше те, що всередині декотрих кіл дослідники знайшли драглисту речовину, яка розтанула, так і не доїхавши до лабораторії для досліджень.

kola6

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Наука, яка вивчає це явище – цереологія. Церера була богинею римлян, втіленням Землі та плодючості. Пшениця і ячмінь були для неї священними злаками. Цереру завжди зображали з вінком колосків на голові. Звідси й – цереологія.

kola7

Загалом агро-шедеври з’являлись у 40 країнах світу, але найбільше – у Великобританії, зокрема у 50-кілометровій зоні довкола Ейвбері, давньої мегалітичної споруди. Так це було чи не так, тепер важко з’ясувати. Однак, ідея із таким гігантським ландшафтним дизайном чи агро-живописом привабила диваків у світі та стала вельми популярною.

kola8

Так, художник Стін Херд використовує трактор, щоб вирізати картини на землі. Його найбільша робота — це 65-гектарний портрет зірки Голлівуду 30-х років Вілла Роджерса на рівнині південно-західного Канзасу (США). З висоти пташиного польоту помітно, що така праця – неабиякий рівень майстерності.

kola9

На полях, які знаходяться на півночі Китаю, було створено кілька величезних унікальних картин з рису. Про це написала китайська державна газета «Женьмінь жибао». Йдеться про сад в місті Шеньян, який знаходиться в провінції Ляонін. Популярне це мистецтво і в Японії – там його називають тамбо або ж різновид геогліфу і використовують для дизайну кілька сортів рису. Трапляються і «казкові» пояснення, звідки беруть такі коли – зокрема у віршованій казці про горбоконика, який стрибав полями і зминав пшеницю. У світі ще багато незбагненного!

kola10