Осінні квіти

СЛОВНИЧОК ОСІННІХ КВІТІВ

aistri

Айстри – мають надзвичайно різноманітне забарвлення, а самі квітки нагадують зірку. Айстри, які розводили у великій кількості в Китаї, потрапили в Європу лише в 1728 році. Насіння їх надіслав відомому французькому ботаніку Антуану де Жюссьє місіонер, який жив у Пекіні. Коли ж висіяні айстри розцвіли з жовтою серединкою, їх у Франції назвали «Царицею маргариток».

gibiskus

Гібіскус (сирійський) – деревовидний кущ, який цвіте протягом серпня і вересня. Квітки гібіскуса великі, яскраві, прості або махрові, широкої колірної гами – білі, жовті, малинові, темно-червоні, бузкові, блакитні, фіолетові і пурпурні. Є сорти з облямівкою по краю пелюсток або з вічком контрастного кольору.

zhorzhini

Жоржини – батьківщиною цієї квітки є гірські райони Мексики, Перу та Чілі. Ацтеки здавна додавали в їжу дикі жоржини, а порожні стебла використовували як водостічні труби. Ці квіти вирощували для прикрашання храмів Сонця та обрядів сонцепоклоніння. Є багато видів жоржин: помпоновидні, кактусоподібні, декоративні, хризантемоподібні.

maiori

Майори (цинії) – належать до сімейства складноцвітих, в роду відомо 15 видів, які походять з Північної Америки. В Україні майорці вирощуються як однорічну рослину на присадибних ділянках та для букетів. Цинію легко вирощувати з насіння. Це одна з небагатьох квіток, від якої легко отримати якісне насіння навіть в умовах північної частини України. Однак, у них дуже ламкі стебла.

rudbekiya

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Рудбекії – батьківщиною цієї квітки є прерії Північної Америки. Перші поселенці Північної Америки, звернувши увагу на красиві квіти, дали їй поетичну назву «Чорноока Сюзанна»(англ. Black-eyed Susan), через темно забарвлену серцевину суцвіть. Насіння через деякий час потрапило до Європи, де рослина отримала подальше поширення. Особливо гарно виглядають багаторічні рудбекії, висаджені вздовж парканів.

hrizantema

Хризантеми – часто називають королевами осіннього саду, так красиво, рясно і тривало вони цвітуть. Хризантема – один із символів Японії. Хризантему традиційно зображають на монетах і емблемі імператора Японії, а одна з найвищих нагород країни — орден Хризантеми. Свято Хризантем в Японії — це особливий ритуал: виконуючи його потрібно милуватися кожним відтінком квітки, при цьому поринаєш у глибокі роздуми про сенс життя і пройдений шлях.

chornobrivci

Чорнобривці – один з українських народних символів. Згадуються в ряді художніх творів, народних і сучасних піснях, казках та бувальщинах. У народній медицині водний настій квіток чорнобривців у давнину застосовували як сечогінний, потогінний і протиглисний засіб. Пили чай із чорнобривців для лікування діареї та шлункових кольок. Мексиканські індіанці використовували настоянки чорнобривців для посилення лактації в матерів-годувальниць, полегшення ревматичного болю. А в Індії соком свіжовичавленого листя рослини лікували екзему.

Підготовано з різних інтернет-джерел