Осінні квіти

СЛОВНИЧОК ОСІННІХ КВІТІВ
aistri.jpg (82.23 Kb)

Айстри - мають надзвичайно різноманітне забарвлення, а самі квітки нагадують зірку. Айстри, які розводили у великій кількості в Китаї, потрапили в Європу лише в 1728 році. Насіння їх надіслав відомому французькому ботаніку Антуану де Жюссьє місіонер, який жив у Пекіні. Коли ж висіяні айстри розцвіли з жовтою серединкою, їх у Франції назвали «Царицею маргариток».

gibiskus.jpg (72.71 Kb)

Гібіскус (сирійський) - деревовидний кущ, який цвіте протягом серпня і вересня. Квітки гібіскуса великі, яскраві, прості або махрові, широкої колірної гами – білі, жовті, малинові, темно-червоні, бузкові, блакитні, фіолетові і пурпурні. Є сорти з облямівкою по краю пелюсток або з вічком контрастного кольору.


zhorzhini.jpg (332.33 Kb)

Жоржини - батьківщиною цієї квітки є гірські райони Мексики, Перу та Чілі. Ацтеки здавна додавали в їжу дикі жоржини, а порожні стебла використовували як водостічні труби. Ці квіти вирощували для прикрашання храмів Сонця та обрядів сонцепоклоніння. Є багато видів жоржин: помпоновидні, кактусоподібні, декоративні, хризантемоподібні.

maiori.jpg (59.78 Kb)

Майори (цинії) - належать до сімейства складноцвітих, в роду відомо 15 видів, які походять з Північної Америки. В Україні майорці вирощуються як однорічну рослину на присадибних ділянках та для букетів. Цинію легко вирощувати з насіння.


Це одна з небагатьох квіток, від якої легко отримати якісне насіння навіть в умовах північної частини України. Однак, у них дуже ламкі стебла.

rudbekiya.jpg (223.72 Kb)

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Рудбекії - батьківщиною цієї квітки є прерії Північної Америки. Перші поселенці Північної Америки, звернувши увагу на красиві квіти, дали їй поетичну назву «Чорноока Сюзанна»(англ. Black-eyed Susan), через темно забарвлену серцевину суцвіть. Насіння через деякий час потрапило до Європи, де рослина отримала подальше поширення. Особливо гарно виглядають багаторічні рудбекії, висаджені вздовж парканів.

hrizantema.jpg (179.39 Kb)

Хризантеми - часто називають королевами осіннього саду, так красиво, рясно і тривало вони цвітуть. Хризантема - один із символів Японії.


Хризантему традиційно зображають на монетах і емблемі імператора Японії, а одна з найвищих нагород країни — орден Хризантеми. Свято Хризантем в Японії — це особливий ритуал: виконуючи його потрібно милуватися кожним відтінком квітки, при цьому поринаєш у глибокі роздуми про сенс життя і пройдений шлях.

chornobrivci.jpg (81 Kb)

Чорнобривці - один з українських народних символів. Згадуються в ряді художніх творів, народних і сучасних піснях, казках та бувальщинах. У народній медицині водний настій квіток чорнобривців у давнину застосовували як сечогінний, потогінний і протиглисний засіб. Пили чай із чорнобривців для лікування діареї та шлункових кольок. Мексиканські індіанці використовували настоянки чорнобривців для посилення лактації в матерів-годувальниць, полегшення ревматичного болю.


А в Індії соком свіжовичавленого листя рослини лікували екзему.

Підготовано з різних інтернет-джерелВам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2023.