Срібна ложечка дитині

sribna_lozhka

– Існують суперечливі думки з приводу того, коли дарувати чи не дарувати дитині срібну ложку. Одні кажуть – на хрестини, інші – на 1 рочок. Та більшість воліють дарувати, одразу чи через рік.

– Популярність хрестильних срібних ложечок особливо зросла в 18 столітті та відновилась у ХХІ. Причина проста – у безбожному ХХ столітті обряд хрещення проводили таємно, а тому говорити чи писати про це було заборонено і навіть небезпечно.

– Найчастіше для срібної ложечки замовляють гравіювання — хрест, ім’я хрещеника або лик Ангела-Хранителя. Іноді навіть просять написати молитовні слова.

– Вперше користуються срібною ложкою в церкві під час чи після обряду хрестин. З неї причащають щойно охрещеного малюка, кладучи шматочок хліба, вмоченого у гранатовий сік.

– Майстри ювелірних справ переконують, що срібна ложка корисна, тому що не чорніє і не переносить багато мікробів. Принаймні, мікробів на ній менше, аніж на звичайній – це точно.

– Наука має фактичні докази того, що іони срібла знищують до 650 різних видів патогенних мікроорганізмів. Серед них мікроби, що викликають кишкові розлади та інфекції, бактерії, що уражають внутрішні органи, грибки, заселяють слизову. Переконливо, чи не так?

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

– Дарувальниками такого недешевого подарунка стають хресні батьки або бабусі-дідусі.

– Фактично, срібна ложка – це перше придане майбутньої дитини, її персональний посуд та іменний подарунок.

– Здавна вірили, що срібна ложка – це не тільки практична річ, а й символ зростання і багатства.

– Щодо практичності, то є у персональній срібній ложці і важлива корисна складова. Діти, котрі самостійно тримають в руках ложки і вчаться їсти, швидше починають говорити і краще розвиваються.