Що таке – АМІГУРУМІ?

amigurumi1.jpg (16.41 Kb)

Аміґурумі з японської перекладають дослівно як «в'язана м'яка іграшка». Цьому мистецтву уже сотні років, але відомим і популярним воно стало лише протягом останніх 10-15 років. Так, у 2002 році з’явилася навіть Японська Асоціація Амігурумі. Отже, усе офіційно і законно.

Японське мистецтво в'язання гачком чи спицями популярне і в Україні. Щоправда, не всі майстрині знають, як воно називається і які особливості має. У техніці амігурумі виготовляють маленьких іграшкових звіряток або людиноподібних істот, головні убори, тістечка, овочі і фрукти, мініатюрні кошички і героїв аніме.


Японці особливо люблять різні «їстівні» амігурумі — маленькі торти, суші, цукерки та інші в’язані «страви».

amigurumi2.jpg (123.35 Kb)

Для японців амігурумі – це не тільки вид мистецтва, а філософія. Предки сучасних японців вірили в те, що маленькі фігурки тварин і людей захищають будинки від злих духів. Саме тому японці колись використовували амігурумі як обереги. Прийнято було обмінюватися фігурками ляльок у свята, бажаючи один одному здоров’я і всіх благ. В’язали амігурумі також спеціально для когось, вкладали у свою працю любов і кольори тієї людини, для якої іграшку готували.

amigurumi3.jpg (.51 Kb)

Тепер амігурумі використовують для інших цілей: як дитячі іграшки, приємні сувеніри, елемент декору інтер'єру, брелок для ключів, стильну штучку, яка прикрасить і дамську сумочку, і мобільний телефон.


Всі в'язані фігурки наділені людськими якостями та певними рисами характеру. А класичні амігурумі мають власні імена! Так-так, через те, що японці дуже люблять наділяти людськими якостями навіть неживі предмети, називають свої рукодільні витвори так, як людей. Тому, якщо захочете виплести справжню амігурумі-іграшку, то не забудьте вигадати для неї оригінальне ім’я!

amigurumi4.jpg (36.52 Kb)

Амігурумі бувають зовсім крихітними – трохи більше сантиметра. Вив'язують іграшки і більших розмірів – до десяти, а то й двадцяти сантиметрів. Якщо це іграшка – тваринка, то у неї напевно буде велика голова і маленький тулуб з короткими лапками або руками. Чому так? Все дуже просто: саме такі пропорції асоціюються у нас з новонародженим немовлям, що підсвідомо викликає теплі й зворушливі емоції!

amigurumi5.jpg (53.87 Kb)

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

При виготовленні амігурумі найчастіше використовують спіральний метод в’язання. При цьому усі складові частини іграшки – тулуб, голова, лапки (якщо це буде тварина, а також руки і ноги – якщо вийде чоловічок) в’яжуться окремо. Коли ж усі вони будуть готові, їх сполучають між собою. Наповнюють іграшки синтипоном або ватою, а для очей використовують ґудзики чи намистинки.


amigurumi6.jpg (101.1 Kb)

Також фахівці з амігурумі радять особливу увагу приділяти обличчю іграшки, адже саме воно створює характер іграшки. І не забувати про кольорову гаму – іноді колір у створенні амігурумі відіграє основну роль.
Навчитися робити простенькі іграшки-амігурумі можна за допомогою відео-уроків у інтернеті або готових схем. Важливо до справи долучити не тільки гачок чи спиці, а й трішки власної фантазії та доброго настрою.

amigurumi7.jpg (260.83 Kb)

amigurumi8.jpg (74.1 Kb)
amigurumi9.jpg (184.9 Kb)
amigurumi10.jpg (279.3 Kb)

Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2022.