Чакри та їхні кольори

chakri

Чакри людини – це фізіологічні та психічні центри, які зосереджують в кожному з нас життєво важливі функції. Слово «чакра» зі санскриту перекладають як коло або вихор. Це – згусток психічної та життєвої енергії людини, через які ми впливаємо на організм за допомогою практик йоги. Кожна чакра має свій набір фізичних, емоційних, психічних елементів, своє власне нервове сплетіння і ендокринну залозу. Чакри позначають кольорами, і якщо подивитись на готовий малюнок знизу вгору, можемо побачити всі кольори веселки. Отож, почнімо із найпершої чакри, розташованої найнижче у тілі людини.

Перша чакра людини червоного кольору. Називається вона «Чакра життя і смерті» і знаходиться на тазовому дні. Якщо там мало енергії, то людина почувається невпевненою, заляканою і схильна до депресії. Зазвичай ті, у кого все гаразд із першою чакрою, виглядають упевненими, спокійними і благополучними.

Друга чакра людини оранжевого кольору – «Сексуальний центр». Вона знаходиться під животом і відповідає за нашу сексуальну енергію. Статеві хвороби, статеве безсилля чи навпаки ненаситність, всі венеричні хвороби відбуваються через порушення роботи цієї чакри. Вона контролює насолоду, яку людина може отримувати через будь-який інший орган.

Третя чакра жовтого кольору – «Центр життєвої сили або волі». Знаходиться вона на рівні пупка або живота людини. Ця чакра відповідає за наполегливість людини. Із третьою чакрою пов’язані такі якості як сором, мінливість, ревнощі, підозрілість, бажання, лінь, смуток, дурість, неуцтво, відраза, страх, подив. Саме тому, коли ми переживаємо чи боїмося, у нас відразу болить шлунок. Люди з порушенням роботи цієї чакри часто страждають різними деструктивними захопленнями, такими як пияцтво, наркоманія, залежність від комп’ютерних ігор тощо.

Четверта чакра зеленого кольору – «Серцева чакра». Знаходиться на рівні грудей та відповідає за любов. Тут криються егоїстичні почуття, надії, тривоги, сумніви і докори сумління. Саме у чакрі серця об’єднується наше еґо і душа, відкривається єдність зі світом. Шлях до безумовної любові починається з любові до себе. Полюбіть себе і почніть про себе піклуватися. Навчіться хвалити себе, робити собі компліменти, відновіть контакт зі своїм серцем.

П’ята чакра блакитного кольору – «Чакра спілкування». Розташована на рівні горлової западини в хребетному стовбурі, відповідає шийному сплетінню і контролює щитовидну залозу. Ця чакра відповідає за мову людини, ораторські здібності, силу слова, творчість. Саме ця чакра спонукає нас до самореалізації. Для підтримки душевної гармонії слід бути чесним перед собою в думках, словах і вчинках. Адже, якщо Ви говорите не те, що думаєте, і робите не те, що говорите, то і живете теж не своїм життям. Навчіться висловлювати свою думку, навіть якщо вона суперечить загальноприйнятій. Залежність від чужої думки блокує енергію в п’ятій чакрі. Наслідуючи свої істинні бажання і цілі, Ви стаєте повноправним хазяїном свого життя.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Шоста чакра синього кольору – «Третє око», лежить всередині головного мозку, прямо над хребетним стовбуром. Ця чакра відповідає за управління та балансування почуттів, мислення, емоцій, дій, відчуття болю, температури тощо. Це – чакра розуму, дуже важлива для людини. Якщо шоста чакра заблокована, спостерігають часті головні болі і погіршення розуміння процесів, які відбуваються в житті людини. Саме через цю синю чакру до багатьох творчих людей приходить натхнення і осяяння.

Сьома чакра, що має фіолетовий колір – «Духовний центр». Вона розташована над верхівкою голови, хоча фізично пов’язана з гіпофізом, який контролює всі залози і кожну ділянку тіла. Ця чакра утворює енергетичний сяючий німб навколо голови у святих людей і людей з високою духовністю. Іноді її зображають як квітку лотос, яка розкрила свої пелюстки.