Весільна фата

fata1

– Мода на вельони (фату) така мінлива, що за нею можна вивчати історію подружжя протягом кількох століть. Також у кожній країні є свої особливості вдягати вельон.

– У західній Європі молода прикриває обличчя, і лише під час урочистої церемонії шлюбу молодий ніжно піднімає вельон, аби поцілувати свою половинку. Закривали обличчя вельоном не тільки заради цієї церемонії, а й щоб ніхто не врік найгарнішу в цей день людину – наречену.

fata

– Традиційно фата повинна бути до п’ят, прикріплена до голови численними гранадлями і шпильками. Але така фата доволі важка, і після весілля у бідної нареченої тріщить від болю голова.

– З часом розмір та конфігурація фати змінились. До неї додають мереживо, блискітки, камінчики від Сваровскі тощо.

– Традиційно із фатою поєднують квіти – віночок або квіти, викладені півмісяцем. Фата повинна легко відчіплятись наприкінці весілля для відповідного обряду.

– Вірили, що фату не можна показувати нікому до весілля, а також вдягати і носити наперед. Молода вдягає її лише раз і тільки у свій щасливий день. Також фату не можна позичати у когось і віддавати комусь після свого весілля. Її слід зберігати протягом життя.

fata3

– Кажуть, що задля щасливого шлюбу, фату треба класти у подушку, на якій спить чоловік, адже фата – це не просто шмат тканини, а ритуальна річ, яка зберігає весільну енергетику.

– Вважали поганою прикметою, коли фата падала з рук, бруднилась чи дерлась, зачепившись об щось. Усі ці ознаки переносили на майбутнє подружнє життя.

– Фатою можна вкривати колиску з немовлям, щоб не наврочили. До того ж, кажуть, дитина швидко заспокоюється і перестає плакати, якщо її вкрити весільною фатою.

– 22-річна Єва Хофбауер вийшла з церкви на вулиці міста Корнойбурга (що в 20 кілометрах від Відня) у фаті, шлейф якої мав довжину 2812,55 метра. З 130-кілограмовою фатою наречена пройшла по історичній частині Корнойбурга. Іншу частину шляху вона подолала на кабріолеті, наданим їй бургомістром міста. Шлейф фати несли більше 800 школярів та гімназистів.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

– Фата – суто західна мода. Традиційне українське весілля і в наш час воліє прикрасити молоду стрічками, квітами та віночком. Замість знімання фати молодій розплітали косу, готуючи її до серйозного подружнього життя. Після обряду “комора” молоду покривали хусткою – це означало, що вона перейшла у статус заміжньої господині.

fata2

– Традиція знімати нареченій фату існує у багатьох народів. Українці також вірять у те, що юна дівчина стає заміжньою жінкою і не повинна самостійно знімати свій вельон. У різних регіонах це робить або свекруха, або молодий. Якщо вельон знімає свекруха, то молоду садять на коліна молодому, а якщо молодий, то молода сідає на велику вишиту подушку.

– Перетанцьовування з вельоном поширене і в сучасних українських весіллях. Молода, пов’язана хусткою, тримає в лівиці свою фату і запрошує до танцю всіх неодружених дівчат.