Як обрати бамбукову ковдру?

Бамбук — тропічна рослина, яка з давніх-давен використовується людиною як будівельний матеріал і сировина при виробництві посуду, меблів, декору. Сьогоднішні технології дозволяють після хімічної обробки отримувати з нього м’яке, тепле та гіпоалергенне волокно, що йде на виготовлення текстильних виробів. Найпопулярніша продукція, яку одержують із цієї сировини, — бамбукові ковдри. У великому асортименті їх постачає інтернет-магазин Cappone. Про переваги та недоліки, секрети вибору та догляду за білизною з бамбука ви дізнаєтеся далі.

kovdra_1

Переваги бамбукових ковдр

Білизна з бамбука займає місце між натуральними та штучними виробами. До її переваг можна віднести:

  • екологічну безпеку;
  • гіпоалергенність;
  • гігієнічність;
  • високу теплоізоляцію;
  • здатність витримувати багаторазове прання;

Ці переваги стосуються білизни, у складі якої на частку бамбука припадає щонайменше 50%. Чим менший цей відсоток, тим більше синтетики й гірші властивості.

Недоліки бамбукових ковдр

Серед недоліків ковдр із бамбука найчастіше відзначають високу вартість. Однак вона компенсується матеріалами та якісним пошиттям чохла. Якщо до складу входить велика кількість синтетики, ковдра може повільно вбирати вологу, не пропускати повітря, грудкуватися і швидко втрачати первісний вигляд.

Секрети вибору бамбукової ковдри

Під час купівлі бамбукової ковдри звертають увагу на склад наповнювача. Це може бути мікрофібра, екобамбук, лляний або вугільний бамбук. Також враховують:

  • склад чохла;
  • якість пошиття та фурнітури;
  • щільність наповнювача;
  • комплектацію.

При замовленні постільної білизни зі складу необхідно вказати розмір. Для односпального ліжка підійде модель 140х205 см, для 2-спального — 220х200 см, для 1,5-спального — 172х205 см.

Відмінності бамбука від інших наповнювачів

Окрім бамбукового волокна, як наповнювача, використовуються й інші матеріали. Серед них:

  • натуральна верблюжа або овеча вовна;
  • пташиний пух та перо;
  • евкаліптові волокна;
  • бавовняна вата;
  • холофайбер та інші синтетичні матеріали.

На відміну від натуральної вовни, пуху і пера бамбук не викликає алергії, але має таку ж високу теплоізоляцію. Від вати його відрізняє легкість та м’якість, від холофайбера та іншої синтетики — екологічність. За властивостями й ціною він найближчий до евкаліптового волокна.

Виробники бамбукових ковдр

Під час купівлі білизни та іншої продукції з бамбука звертають увагу на репутацію виробника. Перевагу потрібно віддавати перевіреним брендам, які у процесі виробництва дотримуються чинних стандартів. До них відноситься популярний бренд Cappone. Замовити продукцію зі складу виробника можна у нашому інтернет-магазині.

Міфи про бамбукові ковдри

Людина давно вивчила переваги та недоліки бамбукового волокна. Однак багато виробників, як і раніше, приписують йому цілющі властивості. Часто можна почути про те, що бамбукова продукція:

  • має дезінфекційні властивості та лікує від різних хвороб;
  • містить вітаміни, амінокислоти та інші корисні речовини;
  • на 100% складається з натурального бамбука.

Насправді тропічна рослина створює умови, в яких мікроорганізми не здатні рости та розмножуватися, але лікувального ефекту вона не має. На додаток у процесі виробництва воно проходить хімічну обробку, яка руйнує активні компоненти. Щоб підвищити експлуатаційні характеристики волокна, його змішують із синтетикою у різних пропорціях.

kovdra_2

Правильний догляд за бамбуковими ковдрами

Термін служби та вигляд постільної білизни залежать від того, наскільки правильно його доглядають. Ось кілька корисних порад:

  1. Прати ковдру краще в пральній машині в делікатному режимі при температурі не вище 30 градусів та швидкості віджиму не більше 600 об/хв.
  2. Двоспальні моделі розміром від 200х220 см краще здавати в хімчистку, тому що навіть у барабані на 5 кг їх неможливо ретельно випрати та прополоскати.
  3. Висушувати виріб потрібно на свіжому повітрі. Сушіння в сушильній машині та прасування — заборонені.
  4. Для прання виробів із бамбукового волокна підійде якісний пральний порошок або гель.
  5. Щоб ковдра довше залишалася м’якою та повітряною, її можна прати з кондиціонером.
  6. Для зберігання постільної білизни з бамбука краще вибирати приміщення, що добре провітрюються.

Під час купівлі бамбукової ковдри потрібно знати рекомендації виробника щодо догляду та експлуатації. З їх допомогою можна продовжити термін придатності та характеристики виробу.