Якого розміру мають бути пелюшки для новонароджених?

Незважаючи на тривалі суперечки прихильників та противників необхідності сповивання новонароджених, табір перших продовжує залишатися дуже численним. Але навіть матусі, які виступають проти сповивання дітей, чудово розуміють, що вони не обійдуться без дитячих пелюшок при облаштуванні коляски або ліжечка. Вироби також можуть стати альтернативою підгузнику або рушника.

pelenky

Матеріал для пелюшок

З урахуванням ніжності шкіри малюка, для виготовлення пелюшок необхідно використовувати м’які, гіпоалергенні тканини. Вони також повинні:

  • бути міцними;
  • володіти високими показниками якості;
  • добре вбирати вологу;
  • витримувати багаторазове прання без втрати своїх початкових характеристик.

До таких матеріалів відносяться тканини з натуральної бавовни, включаючи ситець, фланель, бязь, муслін. Ситець більше підійде для пелюшок літнього варіанту, бязь та фланель — зимовий. А ось вироби з мусліну належать до всесезонних моделей. Зовсім недавно для пелюшок почали використовувати трикотаж, що відрізняється приємністю на дотик, м’якістю та практичністю. У теплу погоду трикотажні пелюшки використовують самостійно, а в холодну — підкладають під фланелеві.

Використання синтетики для виготовлення пелюшок неприпустиме. Що стосується мікрофібри, з неї шиють одноразові пелюшки. Їх використання має бути обмежене особливими випадками (наприклад, похід до педіатра).

Популярні пелюшки для новонароджених

Класифікація таких виробів здійснюється не тільки за видом і складом тканин, а й за іншими параметрами, включаючи:

  • вид самої пелюшки;
  • її розмір;
  • сезонність;
  • вартість.

На вигляд дитячі пелюшки можуть бути традиційні, що мають форму квадрата з обробленими краями, а також пелюшки-кокони. Їх застосування передбачає не звичайне сповивання, а використання липучок, кнопок чи блискавки. За розміром пелюшки можуть бути більшими (120х120 см), середніми (70х70) та маленькими — 40х40 сантиметрів. Вибір пелюшки-кокона залежить від віку дитини. Для малюка від 0 до 2-3 місяців підійде виріб розміром S. Після досягнення дитиною 3-х місячного віку краще купувати моделі на блискавці розміром M.

Вартість пелюшки залежить від матеріалу виготовлення, виду виробу та його розміру. До бюджетних варіантів відносяться дитячі пелюшки із ситцю та фланелі, а до найдорожчих — муслінові. Також більше доведеться заплатити за пелюшки-кокони.

Які пелюшки потрібні новонародженому?

Ще 2-3 десятки років тому для дитини протягом перших місяців життя пелюшка вважалася одним з найважливіших атрибутів. Тому й була потреба у великій кількості пелюшок теплих та легень. Використання таких виробів в останні десятиліття пройшло шлях від необхідності постійного тугого сповивання спочатку до відмови від них, а потім до розуміння того, що пелюшки таки потрібні. Але виконують вони сьогодні інші функції:

  • по-перше, туге сповивання змінилося на вільне;
  • по-друге, кожному досвідченому батькові відомо, що пелюшку можна використовувати як підстилку для прийняття повітряних ванн;
  • по-третє, виріб може грати роль простирадла в ліжечку або колясці.

Залежно від мети, для якої може знадобитися пелюшка, підбирається виріб певного розміру. Для сповивання, наприклад, знадобиться пелюшка середня або велика, для інших завдань кожен з батьків підбирає виріб на свій розсуд.

pelenky_2

Поради від експертів Мамин Дім

У перші 2-3 місяці життя новонародженого для сповивання знадобиться більше пелюшок. У міру «дорослішання» малюка їм на зміну приходитимуть повзунки, сорочечки, бодіки та інші види одягу для найменших. Тому необхідність у пелюшках для їх використання за прямим призначенням поступово знижуватиметься.

Але скільки б і яких видів пелюшок вам не знадобилося, купувати треба тільки якісні, безпечні для здоров’я малюка вироби. Великий вибір пелюшок різних видів та цінової категорії представлений в інтернет-магазині Мамин Дом. Кожному покупцеві гарантована висока якість, оскільки магазин пропонує продукцію тільки відомих виробників, що добре зарекомендували себе на ринку дитячих товарів.