1 листопада. Чи можна ставити штучні квіти?

mog_2.jpg (115.41 Kb) У Німеччині та Франції на міських кладовищах, сьогодні, не побачиш жодної штучної квітки. Щоправда, там цвинтарі більше нагадують ботанічний сад чи парк. Кожна могила тоне у квітах живих, які висадили в землю. В Німеччині висаджують багаторічні рослини, які зимують і на весну знову зацвітають, але також, відповідно до сезону та пори року, висаджують і живі квіти: фіалки, троянди, айстри, жоржини, а восени - хризантеми. Ми не побачили на німецькому кладовищі жодної штучної квітки, зате, поміж різноманіттям рослин, йде справжня конкуренція, - хто насадив красивіших квітів. golowna.jpg (1.45 Kb) Штучні квіти на 1 листопада відходять в минуле, навіть, у сусідній Польщі. На ринку все менше продають штучних букетів, а якщо і продають, то такі квіти максимально схожі на натуральні, і не «ріжуть око» занадто яскравим кольором.

Цього року в Польщі - «тренд» на декоративні рослини. Наприклад, так звана «декоративна капуста» дуже популярна і саме її несуть на кладовища, - вона нагадує собою якусь екзотичну квітку. [/p]mog1.jpg (99.65 Kb)

Є три причини, чому європейці відмовляються від штучних квітів. По перше - це екологія: штучна квітка розкладається мільйон років, і засмічує довкілля, палити його також неможна, бо канцероген. По друге, штучні квіти, це не гарно, і вказує на дурний смак. По третє, це не економно. Букет штучних квітів в Україні коштує від 50 гривень, і щоразу доводиться купувати нові: це б’є по кишені більше, аніж один раз висадити багаторічну рослину, яка буде тішити око гарним цвітом.


В Україні відмовитися від купівлі штучних квітів закликають священики, адже після 1 листопада, кладовища нагадують дешевий китайський ринок пластмаси, який і спалити не можна, і викинути ніде.

okk.jpg (230.94 Kb)

1 листопада, у День всі святих, прийнято відвідати могилу померлого родича, запалити лампадку, поставити букет розкішних живих хризантем. У цей день, свічку треба запалити навіть на тих могилах, до яких ніхто не приходить. Церква вірить, що ця душа також буде мати світло. У країнах Західної Європи, день 1 листопада є державним вихідним. В цей день прийнято запрошувати в гості на обід родичів, та згадувати тих з родини, кого вже немає. Також в цей день відвідують в Церкві літургію за померлих, яка є особливою. У православній традиції, 1 листопада правиться панахида за померлих, і люди вірять, що в цій молитві душі підходять до порогу вічності і разом з живими прославляють Бога. Ввечері 1 листопада, усі кладовища світяться сотнями вогнів, бо на кожній могилі горить лампадка. Це неймовірно гарно..
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2022.