Як правильно вибрати розмір кросівок?

При замовленні взуття зазвичай головною проблемою вибору стає розмір. Для кросівок ця проблема найбільш актуальна, адже в кожного виробника є свої особливості підбору розмірів. Деякі оригінальні та популярні моделі взуття https://styles.ua/muzhchiny/povsednevnaya-obuv/, можна придбати лише онлайн. У таких випадках дуже важливо точно підібрати розмір кросівок, адже нікому не подобається після очікування свого придбання проходити процедуру обміну.

Styles.ua пропонує розглянути, у чому особливість вибору взуття під свій розмір.

Як підібрати розмір кросівок?

Для повсякденного та спеціального, наприклад, бігового взуття існують різні принципи вибору. 

Бігові кросівки мають окрему таблицю розмірів у багатьох брендів, адже розробляються вони з урахуванням фізичної активності. До того ж у кожній країні існують власні критерії вимірювання. Краща порада ‒ виміряти довжину стопи після фізичного навантаження, щоб обрана модель точно не тиснула під час бігу. При вимірах також потрібно врахувати товщину носка ‒ ця частина стопи грає найважливішу роль під час бігу, тому саме цей параметр має бути ретельно підібраним відповідно таблиці виробника.

krosy_1

Багато людей віддають перевагу виміру по устілці, але точніше, все ж таки, буде виміряти за довжиною стопи. Це пов’язано з тим, що одні й ті ж розміри спортивних та повсякденних кросівок будуть відрізнятися. На це також впливають різні міжнародні стандарти. Так, європейські розміри використовують у вимірах умовну одиницю, що сягає 6.7 мм. Британські, американські та японські виробники керуються іншими принципами та мірами.

Найкращим варіантом буде порівняти розмір власної стопи з таблицею обраного бренду та типу кросівок. Часом такий самий розмір у Nike та, наприклад, New Balance суттєво відрізняється. Коли ви міряєте взуття самостійно, ця різниця відчутна, і методом підбору можна дуже швидко знайти пару свого розміру. З тим, щоб вибрати кросівки онлайн, все трішки складніше, тому треба орієнтуватися тільки на інформацію від брендів та власні точні заміри.

Як дізнатися власний розмір взуття?

У першу чергу вам потрібні точні дані про власний розмір взуття. Щоб отримати їх, потрібно дотримуватися цієї простої інструкції:

  1. Вдягніть шкарпетку середньої товщини та опустіть ногу на чистий аркуш паперу. Якщо так буде зручніше, притисніть п’ятку до стіни.
  2. Звичайною ручкою або олівцем позначте дві головні точки: край п’ятки та кінець великого пальця.
  3. Самостійно або зі сторонньою допомогою наведіть контур стопи ‒ потрібно, щоб він дуже точно слідував за її формою.
  4. Використовуючи лінійку, виміряйте точну відстань між двома точками (за необхідністю через них можна провести паралельні прямі, щоб отримати більш точні дані). Ця відстань і буде довжиною стопи.
krosy_2

Про всяк випадок рекомендуємо взяти до уваги той факт, що у деяких людей довжина стопи може буде дещо різною на лівій та правій нозі. Краще за все буде виміряти обидві стопи, і якщо їх довжина дійсно трішки відрізняється, обрати взуття за більшим значенням.

До уваги також треба прийняти матеріал кросівок. Натуральна шкіра добре тягнеться, тож вироби з неї можна вибрати впритул. Синтетичні матеріали не будуть настільки еластичними.

Якщо ви вже вибрали свою пару та отримали її, не поспішайте одразу міряти. Краще за все буде примірити нові кросівки ближче до вечора, коли стопа трішки набрякає.

До інших порад віднесемо наступні рекомендації:

  • обирати кросівки десь на пів розміру більше повсякденного взуття, щоб мати місце для більш активних рухів стопи;
  • міряти кросівки на шкарпетки, щоб вони точно не тиснули;
  • враховувати особливості стопи ‒ якщо вона дуже вузька, широка, або є проблеми з її структурою, потрібно придбати спеціальну модель (зазвичай їх обирають разом з ортопедами);
  • враховувати зміни в організмі, що впливають на розмір стопи ‒ вагітність, різке схуднення або стани, що супроводжуються набряком ніг.

Головне, щоб ваші нові кросівки були у першу чергу зручними. Деякі онлайн-магазини навіть пропонують консультації щодо підбору потрібного розміру ‒ вам потрібно лише виміряти власну стопу та вказати на наявність або відсутність певних особливостей її структури.