Як вибрати електропилу та як з нею працювати

elektropili_foto

Як працювати електропилою?

Потрібно підрізати гілки в саду? Полагодити паркан, елементи інтер’єру? У вирішенні всіх найскладніших питань допоможе електропила. Вона є незамінним помічником в саду та спростить будівельні роботи.

Електропила – це універсальний інструмент, який призначений для розпилу деревини за рахунок швидких оборотних рухів ланцюга на шині.

Електропила влаштована просто: складається з двигуна, ланцюга, металевої шини, корпуса та бака з маслом. На корпусі знаходиться щиток безпеки, кнопки та важелі. Користуватись електричними пилами можна в саду та вдома, вони відносяться до категорії садової техніки.

Аналізуючи відгуки споживачів продукції ТМ “Dnipro-M“, найкращі електропили ті, які універсальні в своїй роботі та одночасно справляються із заготівлею деревини, доглядом за садом та у будівництві.

Для того, щоб вибрати електропилу потрібно знати принцип її роботи. Головний елемент – двигун, він отримує енергію з мережі, подає її на замкнутий в кільце ланцюг. Циклічно рухаючись по направляючій шині ланцюг за допомогою ріжучих зубців здійснює розпил. Під час роботи масляний насос з баку передає мастило чим змащує ланцюг та покращує роботу різців ланцюга.

Як вибрати якісну електропилку?

  • Потужність двигуна. Від потужності залежить майбутній характер роботи пили: професійний чи побутовий.
  • Довжина шини впливає на те, які за товщиною колоди та дерева вона зможе розпиляти.
  • Загальна ергономічність та безпечність інструменту – найголовніші характеристики. Зверніть увагу на елементи безпеки: система спрацьовування гальма ланцюга, захист двигуна від перегрівання, плавний пуск моделі, кнопка блокування пуску.
  • Скільки коштує ланцюгова електропилка? Ціни на електропили 1000 – 5000 грн (в середньому), залежить від ступеня професійної сили.

Електропила чи бензопила

Часто плутають поняття бензопили та електропили, або ж не знають, що краще вибрати. Давайте розберемось?

elektrichna_pila_-_kriterii

Переваги електропили:

  • можливість працювати у закритих приміщеннях;
  • менша вага пили;
  • стабільна потужність;
  • дешеві умови експлуатації.

Недоліки електропили:

  • нижча потужність;
  • залежність він доступу до електромережі.
elektrichna_pila

Основні правила роботи з електропилою:

  1. Перевірка інструменту перед використанням. Переконайтесь в справності тормозу ланцюга, системи подання мастила, блокування пускової кнопки. Вся пиляльна оснастка має бути змащена, потрібно перевірити кількість мастила в масляному баці та щільно закрийте його кришку.
  2. Напруга електромережі має бути стабільною. Якщо в мережі будуть перепади, то навантаження на електродвигун зросте, його потужності може не вистачити та є ризик перегорання мотору.
  3. Безпека при роботі. Переконайтесь у надійній фіксації заготовки, використовуйте інструмент без зайвого тиску. При поперечному розпилі зубчатий упор повинен торкатись колоди, слугуючи опором. У роботі з повздовжнім розпилом уникайте дотику вістря шини з деревиною, кут між колодою та робочою частиною має бути мінімальним.
  4. Слідкуйте за натягом ланцюга, якщо він провисає, підтягніть його, ослабте пристрій зажиму, підніміть вістря шини і поверніть регулятор натягу ланцюга, після зафіксувати зажим зірочки.
  5. Обмежувач пропилу. Варто перевіряти регулювання обмежувача глибини пропилу після 3-4 заточок ланцюга для безпеки та якості роботи.
  6. Не перенавантажуйте електропилу. Двигуну періодично потрібно давати час охолонути, використовуйте не більше, ніж 15-20 хвилин.
  7. Догляд після використання. Тримайте пилу в сухому приміщенні та в чистоті: очищайте ланцюг та шину від бруду після використання.

Правила особистої техніки безпеки

  • Використання засобів індивідуального захисту. Щоб уникнути травм використовуйте:
  • Навушники (рівень шуму може досягати 90-100 дБ)

    Окуляри для захисту очей від тирси

    Рукавиці для захисту рук.

  • Правильне положення тіла. При розпилюванні деревини не варто нахилятися вперед, пиляти вище рівня плеч, важливо зайняти стійке положення.
  • Небезпека зворотнього удару. При випадковому торканні твердої деревини або інших твердих предметів носом робочої частини її може відкинути в бік користувача.
  • Підтримання електробезпеки. Не можна пиляти в дощ, в сиру погоду та поруч з легкозаймистими об’єктами.
  • Важливо правильно обрати електропилу та вона стане незамінним помічником за доглядом в саду та на будівництві. При виборі звертайте увагу не лише на потужність, а також на дотримання виробником стандартів безпеки.