Як вибрати самокат для дитини?

Сучасні малюки та підлітки, як хлопці, так і дівчата, вельми охоче катаються на самокатах. Велика кількість моделей дозволяє батькам знайти спортивне знаряддя на будь-який вік, зріст та вагу дитини. Вправність, яку діти зможуть розвити при використанні самокатів, гарно сприяє не тільки загальному фізичному розвитку, а й допомагає значно покращити розумові здібності, бо при виконанні трюків чи швидкісному переміщенню треба вміти приймати рішення.

Різновиди сучасних самокатів

Ще кілька років тому самокат розглядався виключно у якості спортивного транспорту. Сучасні ТЗ претендують на виділення у окремі групи у якості:

  • приладдя для переміщення по місту;
  • спортивних моделей;
  • дитячих самокатів (включаючи комбінованих з сидіннями та додатковими «батьківськими» ручками).

Моделі, що оснащені електродвигуном, вважаються транспортним засобом. Вони мають використовуватися тільки дорослими, бо керування на великій швидкості потребує вміння концентрувати увагу. Самокати традиційного механічного формату, які є у продажу у більшості магазинів, що займаються реалізацією велосипедної техніки та спортивного інвентарю, можна умовно розділити на класичні та трекові.

samokat_1

Класичні самокати можуть мати 3 колеса (2 спереду та 1 ззаду, чи навпаки). Триколісні пристрої призначені для використання дітьми дошкільного віку. Така модель найбільш годиться у якості першого транспорту. Варіанти з двома колесами більш підходять дітям від 6-ти років: починаючи кататися на таких моделях діти мають змогу навчитися тримати рівновагу та розвивати швидкість.

Серед двоколісних в окрему групу можна виділити трекові моделі. Особливістю такого різновиду транспорту є легкість корпусу. При цьому конструкція самокату такого формату завдяки властивостям матеріалу є досить міцною, що дозволяє зробити керування на великій швидкості (наприклад, при спуску на треку) більш безпечним.

Критерії вибору дитячого самоката

Щоб підібрати найкращий самокат для дитини, батьки мають врахувати такі критерії:

  1. Вік та параметри тіла дитини. Слід зазначити, що від даних замірів залежить формат транспорту, який буде якнайкраще підходити майбутньому спортсмену. Дітям у якості першого спортивного приладдя рекомендується обирати триколісний варіант, руль якого «росте» разом зі своїм власником.
  2. Габарити. Зручний самокат відповідає наступним умовам. Користувачу має бути комфортно стояти. Задля забезпечення безпеки та утримання рівноваги стопи ніг користувача не мають звисати з підніжжя. Висота руля має бути такою, щоб руль можна було тримати напівзігнутими у ліктях руками.
  3. Призначення. Щоб зробити вибір вірного варіанту треба чітко усвідомлювати, як транспорт буде використовуватися дитиною. Для занять на треку треба обрати засіб з особливою конструкцією. Якщо малюк буде лише кататись на самокаті, то найкращим вибором стане зручний триколісній чи двоколісний пристрій зі складною ручкою та ручними гальмами. Найкращий вибір для малюків – універсальна комбінована модель з великою кількістю додаткових елементів та колесами, що світяться у темряві.
  4. Якість матеріалу. Самокати мають бути виконані з матеріалів, що є цілком безпечними для здоров’я дітей. У рази покупки трюкового варіанту треба приділити увагу якості металу та кріплень.

Від того, наскільки вдумливо батьки будуть підходити до вибору самокату, залежить безпека та комфорт дітей. Обрати найкращий варіант допоможуть рекомендації виробника, що наводяться у карточці товару, прочитавши та вивчивши які можна з легкістю зорієнтуватися в асортименті.

samokat_2

Якщо на довгі роздуми немає часу, підібрати найкращий варіант допоможуть консультанти інтернет-магазину Flash Skate. Звернутися за допомогою з питань підбору найкращого самокату для підлітка чи дошкільника, а також найкращого комплекту для захисту тіла, який дозволить кататися з комфортом та надійно вбереже від травматичних забоїв, можна за телефонами, вказаними на сайті.