Що варто знати про МАНІПУЛЯТОРІВ

Маніпулятор – особистість, яка використовує інших або себе для досягнення своїх цілей. Найцікавіше, що сама особистість цього не усвідомлює. Все життя сучасної людини проходить у маніпуляціях. Причину маніпуляцій пояснити просто: якщо людина невпевнена в собі, вона починає вдягати на себе якусь із масок маніпулятора. Власне, маніпуляції потрібні, аби приховати справжні емоції та почуття.
Маніпулятор – це майстерний гравець. З-поміж них найкращими є депутати, коли треба схилити виборців на свій бік.
Різновиди маніпуляторів
Диктатор. Постійно перебільшує свою силу; робить усе, щоб керувати своїми жертвами: наказує, командує, змушує, пригнічує, посилається на авторитети. Різновиди: настоятель, бос, начальник, керівник, менеджер.
Слабак. Полярна протилежність першому і переважно – його жертва. Слабак перебільшує свою чутливість та емоційність. Часто вдає, що не чує, не бачить, пасивно мовчить.
Калькулятор. Постійно все вираховує і бере під контроль, перебільшуючи значення цього контролю. З одного боку він хитрує, обманює, вислизає, а з іншого – тримає все на прицілі, перевіряє. Різновиди: ділок, аферист, гравець у карти, рекламний агент, шантажист.
Липучка. Антипод Калькулятору. Перебільшує свою залежність. Прагне, аби його обдурювали, обкручували довкола пальця, піклувалися або робили за нього всю роботу через його ж таки безсилля.
Розбишака. Керує за допомогою погроз, перебільшує свою жорстокість, агресивність. Різновиди: вимагач, кривдник, ненависник, жіночий варіант – сварлива баба-пилка.
Славний хлопчина. Він просто «убиває» всіх своєю добротою, уважністю, турботливістю. Перебільшує свою любов і турботу. З ним іноді важче спілкуватись, аніж із розбишакою, зате у конфлікті з хуліганом славний хлопець перемагає.
Різновиди: доброчинний, догідливий.Суддя. Нікому не вірить, переповнений звинуваченнями, важко прощає, перебільшує свою критичність. Різновиди: всезнайко, прокурор, оцінювач, месник.
Захисник. Перебільшує свою підтримку та поблажливість до помилок. Псує інших, без міри співчуваючи їм, не даючи діяти самостійно і не дозволяючи самим стати на ноги.
В людині переважно уживаються всі вісім маніпуляторів, але один із них переважає. В житті вибір партнера відбувається на підсвідомому рівні: жінка-слабак вибирає собі мужчину-диктатора.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Активний маніпулятор діє з позиції сили, приховуючи свою слабкість.
Пасивний маніпулятор діє з позиції слабкості. Він вдає зі себе дурненького, безпорадного, змушуючи таким чином працювати на себе активного маніпулятора. Його сенс – не викликати роздратування.
Конкуруючий маніпулятор розглядає життя як поле битви, стадіон для змагань. Життя для нього – або пан або пропав, третього не дано.
Байдужий маніпулятор висловлює свої дії гаслами: «Мені начхати», «усе на світі – суєта», хоч насправді він – мов сонна кішка: вдає, ніби спить, а насправді слідкує за мишами.
Найкращими маніпуляторами є, звісно, діти. А найкращими маніпулятивними стосунками є стосунки батьків і дітей. Звісно, маніпуляторами дітей роблять дорослі; провадячи їх у доросле життя це дорослі вчать їх усім цим прийомчикам.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!