Авторська майстерність МоноХрома

monohrom

– Відколи ти створюєш свої авторські роботи і звідки у тебе таке цікаве псевдо?

– Свої авторські роботи я почав створювати ще з третього курсу, навчаючись в Академії Друкарства на кафедрі Книжкової графіки і мистецтва створення книги (Львів). Нас там навчали, як реконструювати древні кодекси (це така форма книги), а також реставрувати стародруки, картини; каліграфію, станкову графіку, лінорити, працювати зі шкірою та багато іншого.

Псевдо я собі вигадав ще на другому курсі, коли нас поділили на графіків і дизайнерів. Я, як істинний графік, обрав собі графічне псевдо МоноХром, що в перекладі означає “одноколірний”.

monohrom2

– Отож, твоє гасло – “Авторська майстерність”…

– З-під моїх рук виходять вироби фахівця своєї справи, і вони мають авторський стиль. Кожен виріб — індивідуальний. Тут поєдналась майстерність та авторський стиль.

monohrom3

– Є улюблені теми до оформлення чи керуєшся модними тенденціями?

– Наполовину. Серед улюблених тем: народні, пост-апокаліпс, стім-панк, фентезі. А з модних — символіка з комп’ютерних ігор, блокноти на тематику відомих серіалів тощо.

monohrom4

– Як працюєш з клієнтами? Замовляли тобі щось цікаве?

– Спочатку я уважно вислуховую клієнта, потім узгоджуємо всі деталі і нюанси. І лише після того, як узгодимо, я беруся за роботу. Якщо в процесі роботи клієнт бажає щось змінити чи виправити, то — лише за додаткову оплату, яку ми також узгоджуємо індивідуально. Певна річ, термінові замовлення коштують дорожче, тому що терміни також мають значення.

Одного разу замовили блокнотик із репродукціями відомого чеського модерніста Альфонса Мухи — вийшла дуже гарна і акуратна робота. А ще я зробив блокнотик у стилі ретро, де розмалював форзаци і сторінки під старовину. Була й така робота — кілька сторінок були з кальки, на яких — окремі елементи ілюстрації. І якщо скласти кальку з наступним листком, то вийде цілісна картинка. Клієнтові дуже сподобалось. Сказав, що замовить ще щось у такому ж стилі.

monohrom5

– Чи є такі замовлення, за які ти не берешся?

– Якщо клієнт хоче дуже великий блокнот (формату А-1, а це як листок ватману). Якщо хтось не може остаточно визначитись із тим, чого хоче. І коли клієнт явно занижує ціну.

monohrom6

– Саме час поговорити про ціни. Я розумію, що вони залежать від замовлення, але авторські роботи не дешеві. Хто собі може дозволити замовити в тебе гарну річ?

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

– В мене є дві категорії товарів: бюджетні (до 300 грн.) і для людей із середнім доходом (мінімум 1500 грн. за виріб). Можна виготовити і дуже дорогу річ, якщо клієнт готовий платити за це адекватні гроші.

monohrom7

– Зазвичай для кого чи для чого клієнти замовляють у тебе авторські речі?

– Переважно на оригінальний подарунок із іменним підписом, символікою, екслібрисом. Такі речі завжди в тренді і тільки в одному примірнику — ексклюзив. Також люди замовляють блокноти для себе, для повсякденних записів, для ескізів, для своїх таємниць.

monohrom8

– Як тебе знайти в соцмережі? Що цікавого вже напрацьовано?

– https://www.facebook.com/groups/MCWorkshop/?ref=bookmarks

Дякую тобі, МоноХроме, за цікаву розмову.

Я й собі замовлю щось оригінальне у твоїй майстерні.

Бажаю тобі приємних несподіванок і цікавих клієнтів!

Спілкувалась Оксана Кришталева, Львів