Вогняне видовище

faershou1.jpg (294.37 Kb)

- Це - сучасне оригінальне видовище, що поєднує театр і вогонь. Зародилось воно на березі Тихого океану в племені маорі. Для них вогненне видовисько було не тільки розвагою, а йц ритуалом. Чоловіки вдосконалювали вправність, жінки — відточували рухи. У Європу його привезли циркові артисти з Австралії.

faershou.jpg (104.94 Kb)

- У ХХ сторіччі вогняні видовища прийшли на зміну канатоходцям. Особливо стали популярними у неформальних молодіжних гуртах гіппі та на фестивалях того часу.
Артисти змагались у гнучкості, вправності та вмінні маніпулювати живим вогнем.

- У ХХІ ст. театрально-циркове мистецтво вийшло далеко за межі суто видовищного показу і стало ТЕАТРОМ ВОГНЮ. Таких артистів часто запрошують на корпоративи, весілля, фестивалі, молодіжні збіговиська і подібні виступи. Щоправда, із живим вогнем дозволяють працювати лише просто неба.

faershou2.jpg (.94 Kb)

- В Україні вогняне видовище популярне з 2001 року. Окремі групи “фаєрників” або “спінерів” практикують це мистецтво при молодіжних театрах та студіях.


Виступають групою, рідше — сольними номерами.

faershou3.jpg (89.74 Kb)

- Артисти вогняного шоу використовують так звані пої — м’ячики на шворочках, якими легко жонглюють у повітрі. Також для видовища використовують снеки, шашлики, роуп дарти, стафи, віяла, смолоскипи тощо.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

- Серед найпопулярніших прийомчиків є елементи: “Метелик”, “Орбіталь”, “Вісьмірка”, “Стелла”, “Колесо”, “Гіпер-петля” та інші.

faershou4.jpg (211.47 Kb)

- Для безпечного шоу в приміщеннях використовують не живий вогонь, а електричні засоби — палиці з кольоровою підсвіткою, миготливі кульки на батерейках або ліхтарики на міцних ланцюжках.

faershou5.jpg (15.64 Kb)
. . . .
. . .

- Зазвичай шоу супроводжують барабанними ритмами і ритуальними вигукуваннями задля кращого ефекту.

faershou6.jpg (223.67 Kb)
faershou7.jpg (51.74 Kb) ..
Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2021.