14 лютого – День св. Валентина

Недарма кажуть, що святе місце порожнім не буває. Саме тому європейське і американське католицьке свято – День св. Валентина – прижилось на наших теренах, стало популярним попри всілякі заборони і дискусії з боку скептиків. Щоправда, дуже незатишно і сумно почуваються ті, у кого в житті не склалось із взаємним коханням, хто ще не має пари або кому важливо вберегти свій шлюб від неминучого краху. Та нічого – можливо, саме нагадування про День закоханих допоможе самотньому серцю знайти свою вірну половинку і створити гарну українську родину! А приводом для цього є величезний вибір подарунків, які з’являються у крамницях напередодні. І переважає у цих подарунках саме червоний колір – символ пристрасті, кохання і життя.
У язичницькому Римі 14 лютого вшановували богиню шлюбу, материнства й жінок Юнону.
Перші «валентинки» з'явились у Франції в ХV столітті. Їх відсилав своїй дружині молодий герцог Орлеанський, ув’язнений в лондонському Тауері.
Та все ж повернімось до святого, на честь якого усе це відзначають щороку. Історія свідчить про те, що святих Валентинів було декілька. Принаймні, один із них, християнський священик Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського і добре знався на природничих науках та медицині. Войовничий імператор Клавдій вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися.

Примітно, що українці мають і свого св. Валентина, якому приносять квіти і молитви. Мощі св. Валентина містяться у Самборі Львівської області.
У головному храмі цього районного, багатого на історію, міста – церкві Різдва Пресвятої Богородиці – вже 250 років зберігають мощі покровителя закоханих, святого Валентина. Автентичність реліквії підтверджує документ Папи Римського від 1759 року. Зовні ця невеличка ошатна церква пофарбована у блакитний колір, тому знайти її в центрі Самбора дуже просто. В цьому ж храмі зберігається і чудотворна ікона Самбірської Богородиці.Архівні документи свідчать, що святий Валентин був покровителем Перемисько-Самбірської єпархії. У 1759 році його прах вийняли із землі на цвинтарі святої Прісцилли у Римі. У Ватикані вирішили передати частину мощів у храм тієї землі, якою заопікувався святий Валентин.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Мабуть, ви самі чудово розумієте, яким популярним стає цей храм у період 14 лютого і найближчі вихідні. Зрештою, помолитись до святого покровителя усіх закоханих можна і вдома. Пропонуємо вам кілька помічних молитов.

Молитви до св. Валентина
Святий Валентине, котрий був вибраний на покровителя закоханих, оберігай молодих людей,особливо тих, які закохані. Випроси їм у Бога благодаті, потрібні для того, щоб дозріли до любові: справжньої, щирої та безкорисливої. Бережи закоханих і наречених від нищівного вогню пристрастей. Вимоли у Бога для них прагнення будувати узи любові на фундаменті Божих заповідей. Заступайся у Ісуса Христа, щоб Він Сам був для закоханих дороговказом і щоб Він Сам зміцнював їх у хвилину слабкості. Амінь
Господи Боже, джерело любові, добра і милосердя. Ти через свого слугу, святого мученика Валентина, лікував різні хвороби, а також приводив до християнського життя у подружжі закоханих. Благаю Тебе, Господи, через Його заступництво дати і сьогодні ласку для тих, хто з вірою і любов’ю до Тебе прибігає. Амінь.
Святий мученику Валентине! Моли Господа нашого Ісуса Христа, щоб дарував нам ласки Свої, щоб ми могли осягнути те вічне щасливе життя в Царстві Небеснім, котре Господь Бог у найбільшому своєму милосерді приготував для добрих своїх дітей. Амінь.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!