22 січня - День собороності (День Злуки)

Мудрий словник пише значення слова "соборність". Це, насамперед, відповідальність за всіх, єдність індивідуального і загального, взаємне духовне збагачення і розвиток. Це також єдність усіх членів християнської церкви для спільного відшукання шляху до порятунку.

den_sobornosti.jpg (82.17 Kb)

Доречно буде в контексті свята згадати «Молитву за Україну» — урочистий музичний твір, відомий також під назвою «Боже великий, єдиний, нам Україну храни» або як церковний гімн України. В ньому - найцінніша суть єдності.

Боже великий, єдиний,
Нам Україну храни,
Волі і світу промінням
Ти її осіни.

Світлом науки і знання
Нас, дітей, просвіти,
В чистій любові до краю,
Ти нас, Боже, зрости.


Молимось, Боже єдиний,
Нам Україну храни,
Всі свої ласки-щедроти
Ти на люд наш зверни.

Дай йому волю, дай йому долю,
Дай доброго світу,
Щастя дай, Боже, народу
І многая, многая літа.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Пригадаймо собі трішки історії. На початку 1918-го, наприкінці січня у запалі революційних змін було створено УНР (Українську Народну Республіку). А на тих територіях колишньої Австро-Угорської імперії - ЗУНР (Західноукраїнську Народну Республіку). Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.


Отож, наступного року святкуватимемо ювілей - 100 років!

Відчайдушна спроба об'єднати Україну тривала недовго. Машина кривавої диктатури, яка прийшла на зміну колишніх «консерваторів», швидко усе зруйнувала. Через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину - поляки. Потім - десятки років радянщини.

Настав незабутній день 22-го січня 1990-го року, який для мільйонів українців закарбується в пам'яті як "живий ланцюг", що розтягся від Києва до Львова. Піднесені хвилею національного відродження, українці саме в такий спосіб відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!