23 серпня - День державного прапора України

prapor.jpg (213.92 Kb)

Кожна самостійна і незалежна держава має свій прапор як атрибут власної неповторності та символ влади. Кольори, а часто форма і зазначені на ньому символи відображають історію, світогляд та характер держави і нації, що його створила.
Українська національна традиція символів сягає углиб історії кілька тисячоліть. Проте, сучасні барви на українському прапорі - блакитна та жовта, найкраще представляють філософію українців і є свідченням чистого неба і золотих ланів пшениці (або достатку).

Жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися ще на гербі Руського королівства 14 століття. Першу спробу створити жовто-блакитний прапор здійснила Головна Руська Рада (орган, який представляв національний рух українського населення Галичини), яка почала боротьбу за відродження української нації. У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.


22 березня 1918 Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки. 13 листопада 1918 синьо-жовтий стяг став і державним символом ЗУНР. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 - в Карпатській Україні. У період 1917 - початку 1919 рр. синьо-жовтим прапором користувалися в Україні і більшовики.

24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Прапор - символ держави, і дуже важливо, коли його встановлюють не лише на території рідної держави, а й після успішних походів на світові вершини чи у тих громадах, де є українці.


Останніми роками стало популярним встановлювати рекорди із виготовлення і представлення найбільшого прапора України у різних містах. Це об'єднує молодь і старших людей спільною ідеєю та демонструє світові, що наш стяг може бути видно навіть із космосу.

Вітаємо усіх із Днем державного прапора України! Нехай блакитний колір чистого неба і символ достатку золотих ланів пшениці колоситься у кожному серці! Будьмо горді, живучи під таким прапором!Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!