22 серпня - апостола Матвія

matvii.jpg (161.63 Kb)

Апостол Матвій був братом апостола Якова, сина Алфея і, до свого покликання в апостольський чин, був Галілейським митарем, тобто складальником податей.

Святий апостол Матвій, який походив з коліна Юди, народився у Вифлеємі. З раннього дитинства він вивчав священні книги і закон Божий у Єрусалимі під керівництвом святого Симеона Богоприємця. Від нього святий Матвій навчився доброчесного життя: він проводив богоугодне життя, суворо дотримуючись шляху, накресленому в заповідях Божих.

Як уже було зазначено, Матвій Левій був митарем і збирав податки. У ті часи, коли Ісус Христом перебував на Землі, посаду митаря дуже зневажали в народі.

Одного дня неподалік від Капернаума проходив Ісус із своїми учнями і побачив на митниці Матвія.


Побачивши Ісуса, Матвій запросив Його з учнями до свого дому на трапезу. Це вельми обурило фарисеїв, які вороже ставилися до Ісуса, але не завадило самому Матвієві прийняти в дім таких поважних гостей. Ісус покликав Матвія за Собою і той погодився.

Багато євреїв мали тоді по два імені: одне — від народження і нове — при виявленні певних рис характеру, нових якостей і становища людини. Ім'я Матвій, Матей походить від єврейського «Матай» і є скороченням від «Матанай», рівнозначне грецькому «Теодор» і відповідно українською «Богдан», що означає «Богом даний, Божий дар».

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Після вознесіння Ісуса Христа Матвій довгий час залишався у Палестині і проповідував християнське вчення в Юдеї, потім в Ефіопії, серед мідян та персів. Люди, що слухали Матвія в Юдеї, просили його написати свої розповіді про Христа.


На прохання своєї пастви в Юдеї, Матвій написав Євангеліє. Вважається, що Євангеліє від Матвія написано через 8 років після вознесіння Господа Ісуса, себто у 41 році після Різдва Христового. Час і обставини смерті Матвія достеменно не відомі.

В 2 столітті Пантен знайшов Євангеліє від Матвія, написане арамейською мовою, у християн Індії. Згідно зі свідченнями святих отців, оригінал зберігався в Кесарійської бібліотеці.



Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 



Підтримайте Korali.info! Become a Patron!