25 січня – іменини Тетяни

Із грецької ім’я Тетяна перекладають як «засновниця», «упорядниця».

svyata_tetyana

Свята християнська мучениця Тетяна жила в Римі в часи правління імператора Александра Северуса. Народилась свята у знатній римській родині. Її батько був таємним християнином, тож не дивина, що виховав доньку відданою Богові.

Молода і красива дівчина Тетяна, досягнувши повноліття, відмовилась від традиційного шляху – заміжжя і народження дітей та обрала духовний спосіб життя. За доброчесні діяння її було призначено дияконисою Римської церкви.

Свята Тетяна брала активну участь у найпростіших роботах при церкві: доглядала за хворими, відвідувала в’язниці, допомагала незаможним. Диякониса щодня проводила багато часу в молитві.

Пануюча влада, яка визнавала багатобожжя, не могла примиритись із непокорою християнки Тетяни. За поклоніння єдиному Богові святу Тетяну покарали та віддали на поталу диким левам. Однак, леви не роздерли її, а стали лагідно леститися до мучениці. Це неабияк роззлостило карателів. Після невдалого видовища з левами святу Тетяну усікли мечем. Вісім слуг міськуправителя, котрі мучили святу, увірували в Ісуса Христа, бачачи над нею силу Божу, – і вони теж були після мук усічені мечем.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Згодом великомученицю Тетяну долучили до лику святих.

Варіанти імені Тетяна: Таня, Тетянка, Тетяночка, Таточка, але не Танюшка і не Танічка.