27 жовтня - іменини Назарія

nazarii.jpg (143.9 Kb)

До української мови це ім'я прийшло через грецьку й гебрейську. Nazar походить від форми nazar «він присвятив себе Богові». Одного з ним походження назва міста Назарет.

В азербайджанській та турецькій мовах «Назар» означає «пильний погляд» та традиційний амулет від лихого ока.

Святий Назарій народився в Римі. Ще в юності святий Назарій вирішив присвятити своє життя проповіді вчення Христового і наданню допомоги гнаним християнам. З цією метою він покинув Рим, і прибув у Мілан.


Відвідуючи християн в Медіоланській темниці, Назарій познайомився там з близнюками Протасієм та Гервасієм. Браття-близнюки народилися в місті Медіолані (Мілані) в сім'ї багатих римських громадян — Віталія та Валерії. Залишившись сиротами (їхні батьки були замучені за християнську віру), браття близнята роздали майно бідним, відпустили на волю рабів та посвятили себе посту й молитві. За сповідування Христа погани замкнули їх до темниці. Святий Назарій полюбив близнят і, як міг, полегшував їхні страждання. За це погани побили його та вислали з Медіолану. Святий Назарій поїхав у Галлію і там успішно проповідував християнство та навернув багатьох поган.


У місті Кімелі він хрестив сина однієї християнки на ймення Келсій і, виховавши його, набув собі вірного ученика та сподвижника в місіонерській роботі. За проповідь християнства погани віддали їх на поталу диким звірам, але звірі не торкнулися святих. Потім намагалися втопити мучеників у морі, але вони ходили по воді, як по суші. Воїни, що виконували страту, були так вражені, що самі прийняли християнство та відпустили святих мучеників.

Звільнені Назарій та Келсій відійшли в Медіолан та відвідали в темниці мучеників Гервасія та Протасія. Про це донесли Нерону. Той наказав обезголовити святих Назарія та Келсія. Незабаром після цього стратили і святих братів Гервасія та Протасія. Страшні й безбожні були часи.


Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Через багато років, у часи правління святого царя Феодосія (408—450), святитель Амвросій, єпископ Медіоланський, за об'явленням із неба, відкрив мощі святих мучеників. Святі мощі, що прославилися багатьма зціленнями, були урочисто перенесені в Медіоланський собор.

ВІДОМІ НАЗАРІЇ

Назарій Яремчук (1951-1995) - український естрадний співак (тенор). Народний артист УРСР (1987). Він народився 4-тою дитиною, коли батьку вже було 64-роки. Сама родина була музичною: у батька був тенор, він співав у церковному хорі; мати, крім співів, грала на мандоліні і виступала в місцевому народному театрі. Ще маленьким хлопчиком Назарій також почав співати.


Його знайомство з молодим буковинським композитором, студентом медінституту Володимиром Івасюком відіграло велику роль у житті Назарія. Глядачі почули «Червону руту» та безліч інших пісень молодого автора. Влітку 1971 року взяв участь у зйомках музичного фільму «Червона рута» з піснями Л.Дутковського.

Відомий насамперед виконанням українських пісень — «Незрівняний світ краси», «Чуєш мамо», «Батько і мати», «Зачаруй», «Червона рута», «Водограй», «Смерекова хата», «Стожари», «Гай, зелений гай», «Родина», «Пісня буде поміж нас», «Гей ви, козаченьки».

Назар Гончар (1964-2009) - український поет і перформер. Лауреат премії БУ-БА-БУ за найкращий вірш 1989 року. Автор поеми-комікса «Казка-показка про Байду-Немову» (1993), а також збірок віршів: «Закон всесвітнього мерехтіння» і «ПРОменеВІСТЬ».


Випускник Львівського університету ім. І.Франка (1986, українська філологія). Співзасновник літературного гурту «ЛУГОСАД» (ЛУчук-ГОнчар-САДловський). Писав паліндроми, був членом літугруповання «ГЕРАКЛІТ». Твори Назара Гончара входять в шкільну програму вивчення української літератури.


Назар Савко (нар. 1979) - львівський співак-виконавець і композитор. Автор аранжувань, записів музичних виконавців. У 2000 році створив музичну студію «Джерело» у якій працює досі. Співак Н. Савко випустив аудіо-збірки «Ти просто слухай», «Молодь співає пісні Івасюка», «Не руш сльозу».

Мама — Марія Ісак — перша солістка ансамблю «Смерічка». Тато — Остап Савко, керівник ансамблів "Беркут", "Олеся".

nazar.jpg (20. Kb)

ПРИВІТАННЯ УСІМ НАЗАРІЯМ

***

Вітаємо тебе, Назаре, щиро!
Бажаємо здоров'я, успіхів і миру!
У день святковий загадай одне бажання,
коли прокинешся в цей день ізрання!
Нехай про тебе завше пам'ятають рідні
в хвилини радості, у будні та у дні погідні!
Нехай Господь дарує те, що треба
І береже тебе святий Назарій з неба!

***

Нині все-превсе - для тебе.
Зазирає янгол з неба
На твоє веселе свято
Й ніби хоче нагадати,
Що святий у тебе є
На ім'я, як і твоє.
Він тебе оберігає,
Любить і застерігає:
Любим будь і людям й Богу,
Не цурайсь свого святого -
Й кожен свій день іменин
Відсвяткуй разом із ним.

***

Цікавий і невтомний наш щирий друг Назар!
У нього є до всього чудовий хист і дар!
Нехай йому всміхнеться фортуна із-за хмар!
Шануємо і любимо тебе, Назар!

***

Назар — «посвячуваний Богу»!
Нехай успішно стелиться дорога!
Ім’я твоє звучить красиво!
Живи багато, радісно, щасливо!

***

Малого Назарчика нині вітаю!
Життя його буде хай чистим, безкраїм!
Нехай його любить і мама, і тато!
Нехай у житті буде всього багато -
щасливої долі, високого лету!
Думками летіти на інші планети!
Цікавих мандрівок, здоров'я, удачі!
Хай серце ніколи від смутку не плаче!Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!