Найтепліші барви осені

kolori_oseni.jpg (94.52 Kb)

Помаранчевий здавна був символом слави, величі та гідності. І не лише в українців. Так, на Далекому Сході в колір Сонця могли вдягатись лише обрані, а простим смертним його забороняли носити. Стихія оранжевого кольору – вогонь і Сонце. Те саме пояснення мають традиційні космацькі вишиванки, адже зі санскриту слово "кос" означає сонце. В жовтих ризах священики правлять Службу Божу в усі недільні дні.

Жовтий – символ тепла, радості та поваги.


Це – колір золота і достиглого зерна, а також барва на прапорі України. Традиційно жовтий - колір опалого листя та достиглого зерна, що означає завершення хліборобського циклу. А ще жовтий колір у мистецтві називають охра – і він близький за спектром до золотого. В іконописі часто жовтим замінюють золотий колір. Також жовтий є кольором вищої влади ангелів.

Жовтий колір - теплий і приємний, що позитивно впливає на самопочуття і створює ефект затишку. В одязі його найкраще поєднувати із "холодними" кольорами: синім, зеленим, фіолетовим.


Золотий – символ святості й Божественної Сили; він також символізує багатство. Та золотий колір має бути чистим, а багатство – духовним.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Червоний колір – символ Воскресіння, перемоги життя над смертю. У світському житті це колір кохання, життєлюбства, позитивної енергії. Це також колір крил наближених до престолу Бога архангелів – серафимів. Червоний фон на іконі символізує торжество вічного життя.

. . .

. . . . .

Багряний або пурпурний віддавна вважали царським кольором у візантійській культурі. Тільки цар міг підписувати укази багряним чорнилом, сидіти на багряному троні, носити пурпурні одежі та взуття.


Шкіряні або дерев’яні палітурки Євангелія в храмах також обтягували багряною тканиною. В іконописі цей колір присутній на одязі Богоматері – цариці Небесної.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2022.