30 вересня — день бібліотек

- Перша бібліотека з’явилася ще 2,5 тис. років до нашої ери на Сході. Щоправда, була там не колекція книжок, а глиняних табличок із важливою інформацією. І знаходилась вона в одному з древніх вавилонських храмів міста Ніппур.
- У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства. Найбільшою із них, заснованою в 1037-му році князем Ярославом Мудрим, стала бібліотека Софії Київської. Там зберігали понад дев’ятсот книг ручної роботи.
- Старовинні книги писали на пергаменті чорнилом та кольоровими фарбами. Чорнило робили із сажі, фарби з відвару кори вільхи та дуба. Заголовки, ініціали, великі букви виводили червоною фарбою. Використовували також охру, лазур, золото і срібло.
- Чимало історичних бібліотек створювали протягом сотень років.
- Одна з найзнаменитіших античних бібліотек – Александрійська - заснована на початку III століття до нашої ери. В елліністичному світі вона була центром освіти і науки. В її фондах знаходилося майже 750 тис. згортків. Понад півтори тисячі років тому вона була зруйнована.
- Першим друкарем, який почав відливати металеві букви для друку, став німець Йоганн Гуттенберг, який жив у місті Майнці в середині XV століття.
-Перша друкована книга «Львівський апостол» в Україні з'явилася у 1574 році.
- Однією з найбільших бібліотек за всю історію людства є Бібліотека Конгресу США у Вашингтоні. Бібліотека налічує більше 75 млн найменувань, включаючи книги, фотографії, записи, музичні композиції. Бібліотеку відкрили у 1800 році.
- Найбільшою електронною бібліотекою на сьогодні є Всесвітня цифрова бібліотека. Її урочисте відкриття відбулося 21 квітня 2009 р.
- Найбільшою бібліотекою сучасної України є бібліотека імені В.
Вернадського.Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
- Найбільшою книгою у світі вважають так званий Атлас Кленке. Книга знаходиться в одному з Голландський музеїв Амстердама. Атлас заввишки 1,75 метра і шириною 1,9 метра був подарований голландським купцем Йоханнесом Кленке королю Англії Карлу II у 1660 році з нагоди реставрації монархії.
- Дванадцять найменших книг світу вміщаються в одній столовій ложці. Серед них є мініатюрне видання Корану, словник англійської мови на 12 000 слів і Конституція Франції.
- Однією з найменших книг є томик віршів Т.
- Найтовстішою друкованою книгою в світі є книга Інтернету – WIKIPEDIA. Це збірник статей з мережі Інтернет, які любитель книг Роб Метьюс вирішив надрукувати у вигляді одного тому. Паперова версія цієї книжечки склала 5000 сторінок.
- За іншими джерелами, найтовстішою у світі книгою є англійський словник, що містить 8600 сторінок.
- Сучасні бібліотеки стають не лише сховищем книг, атласів та рідкісних видань, а й місцем зустріч, презентацій, концертів та інших інтерактивних подій.
- Окрім основного фонду сучасні бібліотеки пропонують читачам буккросинг — вільний обмін книжками. Детальніше про це читайте тут https://korali.info/temy/zvilnit-knizhki-za-dopomogoyu-bookcrossing.html
Вітаємо усіх працівників бібліотек із професійним святом і бажаємо їм успіхів та радості в роботі!
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!