31 січня - всесвітній день ювеліра
Ідея відзначати День ювеліра з’явилася ще влітку 2002-го року в Костромі. Згодом на одному з популярних конкурсів молодих ювелірів, який проводився в столиці Узбекистану Ташкенті на початку 2008-го року, виникла ініціатива заснувати Міжнародне професійне свято.

Відомі ювелірні бренди
Cartier - e 1847 році ювелір Луї-Франсуа Картьє відкрив невелику приватну майстерню, яка згодом перетворилася на легендарний ювелірний дім. У ХХ столітті негласним девізом компанії стають слова принца Уельського, який назвав Cartier "ювеліром королів, королем ювелірів".
Harry Winston - американська компанія, котра спеціалізується на авторських прикрасах із діамантів. А ще ця компанія продукує наручні годинники.

Damiani - містечко Валенца в П'ємонті здавна відоме як центр ювелірного мистецтва Італії.
Buccellati - італійський бренд, який пропонує багатим цього світу платинові та золоті вироби, оздоблені коштовним камінням і самоцвітами. Кожну прикрасу ця фірма виготовляє вручну із філіганним різьбленням.
Van Cleef Arpels - надає перевагу виготовленню флори і фауни, доповнену діамантами, сапфірами, рубінами.
Graff - англійська компанія, котра спеціалізується на прикрасах із великими діамантами. Авжеж, для заможних.
Tiffany - американська компанія, котра стала успішною завдяки цікавим ідеям і рекламі у одному літературному творі.
Piaget - шведська компанія, відома понад 100 років на ювелірному ринку. Найбільше виготовляє дорогі годинники, які слугують і прикрасою, і мірилом часу.

Chopard -улюблений бренд голлівудських акторів. У 1976 році дизайнер Рональд Куровські звернув увагу на те, як незвично виблискують незакріплені діаманти. І тоді у нього виникла ідея створити прикраси, в яких каміння рухалося б абсолютно вільно. Так з'явилися перші години Happy diamonds, а з часом колекція поповнилася перстнями, підвісками, сережками та браслетами. "Танцюючі" діаманти стали візитною карткою Chopard в усьому світі.
Bulgari - італійських бренд, яким пишаються актори і знаменитості.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Bucheroun - засновником цієї французької ювелірної династії був Фредерік Бушерон. У 1858 році він відкрив магазин в Галереї Валуа в Парижі. У 2004 році ювеліри створили колекцію Quatre Classique ("класична четвірка"), що об'єднала в собі чотири фірмові техніки компанії, які майстри Bucheroun використовують в своїй роботі ось уже понад сто років. Це дзеркальне полірування, орнамент "паризькі цвяхи", зернистий візерунок і так званий "подвійний годрон" - два перстені, з'єднаних в один.
Mikimoto - фірма, яка продукує найбільше у світі штучних перлів: рожевого, білого, золотистого і чорного кольору.

В Україні є 4 державні ювелірні заводи (ВАТ «Київський ювелірний завод», ВАТ «Харківський ювелірний завод», ВАТ «Львівський ювелірний завод», Одеський ювелірний завод «Аурум») та 2 гранильні фабрики, державне підприємство з видобутку та обробки бурштину. Недавно Україна почала добувати власне золото.
Останнім часом з'являються в Україні й авторські бренди, які пропонують вибагливим клієнтам неповторні прикраси. А такі прикраси потім стають найкращим спадком і подарунком для наступних поколінь. Ось кілька із них: Silver Magic, Light Rider, Kochut, Dari Jewelry, Zarina, SOVA Jewels, Oberig Jewerly, Етно-Аніто.
Одразу ж виникає слушне запитання - чому жоден з українських ювелірних брендів не називається кирилицею? Пояснення очевидне - латинська назва українського бренду дасть змогу нашим ювелірам швидше завоювати серця шанувальників краси у всьому світі!
На фото використано прикраси українського бренду Light Rider
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!