Про гачкування як захоплення і спосіб реалізуватись у житті я поспілкувалась із майстринею Надією Іванків. Її роботи притягують якоюсь незахищеною ніжною красою. Кожна петелька дихає любов’ю, а в кожному готовому виробі є своя історія.
Хочеться їх купити, аби потім брати в руки і милуватися.
– Я побачила Ваші гачковані роботи й відразу захотіла детальніше поспілкуватись із Вами. Відразу видно, що це не просто сувеніри на продаж – у кожній роботі закладено ідею. Як давно Ви гачкуєте і чому обрали для себе таку діяльність?
– Я гачкую вже досить давно і зараз вже створюю авторські роботи, деякі з них продаю. В’язання гачком вигідно відрізняється від інших видів рукоділля. Незважаючи на свою компактність та простоту, воно дозволяє створювати неповторні та унікальні речі.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
– Ви продаєте свої роботи і робите на замовлення чи тільки показуєте друзям-знайомим?
– Найбільше люблю свої “Ангельські” роботи, хоча гачкую все: одяг, прикраси, аксесуари, сувеніри, елементи декору… Для того щоб виріб вийшов вдалим, потрібен гарний настрій та бажання творити щось нове, незвичне, цікаве.
– У Вас є учні, котрим Ви передаєте своє вміння? Якщо є, то чи легко їх навчати і як буває на заняттях?
– Віднедавна навчаю дівчаток цьому рукоділлю при Храмі Пресвятої Євхаристії. Хочу показати їм що гачкувати можна не тільки серветки, а й багато цікавих та незвичних виробів. На цьому й роблю акцент, щоб їх зацікавити. Адже зв’язати гачком можна все: від невагомого мережива, і до килима.
Дякую за розмову. Бажаю натхнення і успіхів!
Спілкувалась Оксана Кришталева