Жанна Голян та її чарівні петельки

zhanna_portret2

– Отож, п. Жанно, як давно Ви гачкуєте та виплітаєте спицями? З чого усе почалося?

– Моє знайомство з плетінням почалося дуже давно, мені було 5 років, коли сусідка показала, як перебирати петельки зі спиці на спицю, а ще одна сусідка показала, як починати в’язання. І це були єдині майстер класи з в’язання в моєму житті, бо далі я вчилась всьому сама. Я мала настільки велике бажання в’язати, що я вишукувала інформацію по краплинках і вбирала в себе все, як губка. Я жила в маленькому селі і вчити мене не було кому. Моя покійна бабуся завжди жартувала з мене: »Охота—гірше неволі», бо я в’язала практично весь вільний час, і неважливо, що в мене мало що виходило до пуття відразу, але в руках завжди щось плелось. Я маю подякувати своїм батькам, що вони підтримували мене і всіляко сприяли проявам мого таланту. В’язання для мене це моя найперша і чи не найбільша любов, через це заняття я виражаю свій світ, своє бачення і сприйняття.

zhanna2
zhanna5

– Чому саме в’язання? А вишивку, бісер, макраме – також умієте?

– Чому саме в’язання?—я не можу сказати, адже в моїй сім’ї ніхто не в’язав, мама вишивала, і дуже багато вишивала. Я з дитинства була оточена вишивкою: картини, подушки, штори, вишиванки, рушники…. Тому вишивати я теж умію, і теж на високому професійному рівні, тому що по-іншому я не можу, якщо вже за щось берусь, то вкладаю в це всю свою душу, постійно стараюсь освоювати нові техніки, адже українська вишивка дуже багата і різноманітна. Але почала вишивати досить пізно, аж в 27 років, це просто якось вийшло з середини, якесь величезне бажання змусило взяти голку і нитки і вишивати. Через це я навіть в’язання закинула, років три зовсім не в’язала, але зараз обидва мої захоплення існують паралельно, можу півдня вишивати, а решту дня в’язати.

zhanna4
zhanna10

– Це Ваше захоплення чи спосіб заробити трішки грошенят? Адже навряд чи Ви працюєте із відомими дизайнерами?

– Зараз в’язання і вишивка—це основні види моєї діяльності. Декілька років назад я кинула офіційну роботу і зараз в’яжу і вишиваю на замовлення. Не скажу, що це дає якийсь великий фінансовий зиск, але я роблю те, що мені подобається, що приносить задоволення, а це грошима не вимірюється. Я не можу жити за встановленими правилами—на 9 на роботу, о 18-й додому; виконувати роботу, яка мені не подобається. Рамки—це не для мене, я творча людина і сама створюю свої межі. Творити красу—це моя внутрішня потреба.

zhanna9

Я сама собі дизайнер. Не люблю копіювати чужі речі. Маю величезну купу журналів з в’язання, але врешті-решт все одно зроблю по-своєму. Це як захоплююча подорож: спочатку є задум, але що вийде в результаті, я не завжди знаю. Бувають і розчарування, але, дякувати Богу, рідко.

zhanna12
zhanna11

– Для кого в’яжете? Маєте готові вироби чи виконуєте забаганки замовника?

– Творю для всіх бажаючих. Ціни у мене досить помірні, на жаль, економічні умови в нашій країні не сприяють процвітанню своїх громадян, тому, якщо є бажання продати своє творіння, вибираю середній ціновий діапазон. В основному в’яжу шалі і палантини, хоча можу і все інше плести також. Але одяг важко в’язати, коли замовник далеко і немає змоги правильно зробити всі заміри, бо не завжди вдається донести у листуванні, як це правильно робити; коли не можна зробити примірку. Тому я зупинила свій вибір на шалях, а ще вони ну дуже гарні.

zhanna14

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

zhanna13

– Яку пряжу використовуєте для роботи? Скільки часу займає виготовлення одного виробу?

– Працюю з різною пряжею. Основна вимога—це натуральність, не терплю скрипу акрилу в руках. Зараз великий вибір італійської стокової пряжі з чудовим складом і доступною ціною, мериноси, альпака, кашемір, шовк, льон. Але найбільше працюю з кід-мохером—це тоненька пухнаста ниточка, виготовлена з пуху маленьких козенят, тому вона не колюча, а ніжна і досить тепла. Я дуже вимоглива до якості своєї роботи, тому і пряжа має бути найкращою.

zhanna15
zhanna17

– Де можна побачити Ваші вироби? (Сторінка у ФБ, ще щось).

– Мої роботи можна побачити на моїй сторінці у Фейсбуці: facebook.com/janna.goljan. Для зручності замовлень всі фото зібрані в два альбоми «Загорнутись в ніжність», їх вже є два.

Дякую за розмову. Бажаю успіхів і гарних замовлень!

Спілкувалась Оксана Кришталева зі Львова

zhanna16
zhanna20
zhanna19
zhanna22
zhanna21