Жанна Голян та її чарівні петельки

- Отож, п. Жанно, як давно Ви гачкуєте та виплітаєте спицями? З чого усе почалося?
- Моє знайомство з плетінням почалося дуже давно, мені було 5 років, коли сусідка показала, як перебирати петельки зі спиці на спицю, а ще одна сусідка показала, як починати в’язання. І це були єдині майстер класи з в’язання в моєму житті, бо далі я вчилась всьому сама. Я мала настільки велике бажання в’язати, що я вишукувала інформацію по краплинках і вбирала в себе все, як губка. Я жила в маленькому селі і вчити мене не було кому. Моя покійна бабуся завжди жартувала з мене: »Охота—гірше неволі», бо я в’язала практично весь вільний час, і неважливо, що в мене мало що виходило до пуття відразу, але в руках завжди щось плелось. Я маю подякувати своїм батькам, що вони підтримували мене і всіляко сприяли проявам мого таланту.


- Чому саме в'язання? А вишивку, бісер, макраме - також умієте?
- Чому саме в’язання?—я не можу сказати, адже в моїй сім’ї ніхто не в’язав, мама вишивала, і дуже багато вишивала. Я з дитинства була оточена вишивкою: картини, подушки, штори, вишиванки, рушники…. Тому вишивати я теж умію, і теж на високому професійному рівні, тому що по-іншому я не можу, якщо вже за щось берусь, то вкладаю в це всю свою душу, постійно стараюсь освоювати нові техніки, адже українська вишивка дуже багата і різноманітна. Але почала вишивати досить пізно, аж в 27 років, це просто якось вийшло з середини, якесь величезне бажання змусило взяти голку і нитки і вишивати. Через це я навіть в’язання закинула, років три зовсім не в’язала, але зараз обидва мої захоплення існують паралельно, можу півдня вишивати, а решту дня в’язати.


- Це Ваше захоплення чи спосіб заробити трішки грошенят? Адже навряд чи Ви працюєте із відомими дизайнерами?
- Зараз в’язання і вишивка—це основні види моєї діяльності.

Я сама собі дизайнер. Не люблю копіювати чужі речі. Маю величезну купу журналів з в’язання, але врешті-решт все одно зроблю по-своєму. Це як захоплююча подорож: спочатку є задум, але що вийде в результаті, я не завжди знаю.


- Для кого в'яжете? Маєте готові вироби чи виконуєте забаганки замовника?
- Творю для всіх бажаючих. Ціни у мене досить помірні, на жаль, економічні умови в нашій країні не сприяють процвітанню своїх громадян, тому, якщо є бажання продати своє творіння, вибираю середній ціновий діапазон. В основному в’яжу шалі і палантини, хоча можу і все інше плести також. Але одяг важко в’язати, коли замовник далеко і немає змоги правильно зробити всі заміри, бо не завжди вдається донести у листуванні, як це правильно робити; коли не можна зробити примірку. Тому я зупинила свій вибір на шалях, а ще вони ну дуже гарні.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

- Яку пряжу використовуєте для роботи? Скільки часу займає виготовлення одного виробу?
- Працюю з різною пряжею.
Основна вимога—це натуральність, не терплю скрипу акрилу в руках. Зараз великий вибір італійської стокової пряжі з чудовим складом і доступною ціною, мериноси, альпака, кашемір, шовк, льон. Але найбільше працюю з кід-мохером—це тоненька пухнаста ниточка, виготовлена з пуху маленьких козенят, тому вона не колюча, а ніжна і досить тепла. Я дуже вимоглива до якості своєї роботи, тому і пряжа має бути найкращою.

[p]- Де можна побачити Ваші вироби? (Сторінка у ФБ, ще щось).
- Мої роботи можна побачити на моїй сторінці у Фейсбуці: facebook.com/janna.goljan. Для зручності замовлень всі фото зібрані в два альбоми «Загорнутись в ніжність», їх вже є два. [/p]Дякую за розмову.
Спілкувалась Оксана Кришталева зі Львова





Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
Дякуємо!