Івона Лобан та Пінзель. Львів. Бароко.

loban_osnovna_2

– Івоно, а чому саме Пінзель?..

– Почалося все з книжок. Колись Борис Григорович Возницький відкрив для України і для світу творчість Іоана Георга Пінзеля. А ще книга Галини Вдовиченко “ Пів’яблука ” відкрили для мене творчість Майстра і подарували мені мрію. Я багато подорожувала по світу, і завжди захоплювалась, як громадяни цих країн пишаються своїми видатними людьми і з любов’ю розповідають про це гостям.

loban2

Україна дуже багата на неймовірно талановитих людей, але, на превеликий жаль, про них знають лише у вузьких колах. Я не розуміла: чому скульптури Пінзеля зібрали в Луврі за три місяці біля мільйона шанувальників, а наші громадяни так мало про нього знають, або взагалі про нього не чули. Тоді я і вирішила популяризувати видатного галицького генія, а відтак прийшла ідея.

loban_i_modeli

За фахом я дизайнер, отож вирішила створити колекцію одягу, на яку мене й надихнула творчість Пінзеля. Друзі-художники і скульптори підтримали мою ідею, про створення творів в сучасній інтерпретації, на яку їх надихнув Пінзель. А музиканти під барокову музику створили святкову атмосферу.

loban_z_divchinkoyu

За кілька місяців до події доля мене звела з Т.В. Демкурою. Він саме готував до друку мистецький альбом “ Таїна Пінзеля ” та вже мав готовий фільм “ Від Бучача до Лувру ”. Так і народився проект “ Під Зорею Пінзеля ” , який з великим успіхом пройшов в рамках 24 Форуму видавців у Палаці Потоцьких. До нас завітало більше тисячі гостей, і нам було дуже приємно, що міністр культури Євген Нищук відвідав і підтримав наш захід.

loban_diti_pinzel

– Були інші презентації?

– Після цього було вже багато інших презентацій нашого проекту. Після презентації в Бучачі, для Бучацької Ратуші, яку створив Пінзель, на реставрацію було виділено 10 000 000 гривень.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Фотозйомка колекції, яка проходила в с. Годовиці в храмі “ Всіх Святих “, де знаходився унікальний вівтар роботи Пінзеля, який був врятований Б.Г Возницьким. Ці зйомки і світлини були надруковані майже у всіх виданнях. Про них розказували по радіо і телебаченні, багато громадян відкрили для себе цей неймовірно прекрасний перший бароковий храм в Україні, який на сьогодні знаходиться у дуже плачевному стані. Та все ж у мене є велика мрія, щоб ми знайшли можливість його врятувати. Після цього був знятий короткий ролик-фільм, де були сукні з колекції ” Пінзель. Львів. Бароко.”. Зйомки відбувались в цьому унікальному храмі в с. Годовиці. А потім на всесвітньому конкурсі “ Future Fashion Faces World ” , де брали участь 30 країн з цілого світу – вечірні сукні з моєї колекції зайняли почесне перше місце, а фільм-ролик гідно презентував Україну і підкорив серця глядачів.

loban_godovicya2

Нашу ідею про популяризацію видатного галицького генія підтримав жіночий фестиваль “Аніма ”. На відкриття 10 річниці фестивалю презентував нашу ідею, а організатори і ведучі були вбрані в костюми з колекції “ Пінзель. Львів. Бароко.”. Компанія “ Lambre ”, яка проводила у Львові і Києві “Aroma-Party”, влаштувала показ моєї колекції, чим і зацікавила дуже велику аудиторію людей творчістю Пінзеля.

Ми і далі рухаємось вперед. Готуємо новорічні прикраси на ялинку, яку встановлять на подвір’ї Палацу Потоцьких з 15 грудня по 15 січня. Там буде дуже багато атракцій, для того щоб наші діти могли для себе відкрити світ мистецтва.

loban_anima_pinzel
loban_pinzel_lyambre

– Окрім Пінзеля окресліть коло своїх зацікавлень.

– Я дуже люблю книжки, театр, мистецтво, зустрічі з новими людьми, багато подорожую, люблю дітей. Мені подобається вигадувати різні сценарії та організовувати свята. А ще люблю гірські лижі, займаюся йогою, мені подобається відкривати для себе щось нове.

– Ви часто берете участь у багатьох різнопланових мистецьких заходах. Що цікавого можете з них почерпнути?

– Насамперед мене надихають нові знайомства, які відкривають для мене нові обрії і світи. Переважно це люди творчі і натхненні, які мають можливість поділитися і розказати про свої ідеї, досягнення, передати свій досвід. Знайомство з такими цікавими особистостями стимулює мене до нових знань, нових відкриттів, дарує свіжі ідеї та можливості.

– Для Вас дуже важлива стильність і відчуття стилю – це видно із багатьох фотографій та імпрез. Окресліть свій стиль: який він?

-Дякую вам за комплімент! Я не можу сказати, що надаю перевагу якомусь конкретному стилю. Намагаюсь бути завжди вдягненою до ситуації, до конкретної події чи обставини. Мені подобається, щоб одяг підкреслював жіночість і я люблю, коли мені комфортно.

loban_i_zelene_yabluko

– Чи залишається час на приватне життя? Чи Ви поділяєте своє захоплення на роботу, відпочинок, мандри, спілкування?

-На першому місці для мене завжди моя сім’я, але на свої захоплення і мандри я стараюсь знайти час, бо це мене надихає, я цим живу, і від цього я щаслива. Мрію, що колись знайду баланс і буду встигати все робити так, як би мені хотілось.

Дякую за розмову. Нехай Вам щастить на цікавих і потрібних людей, аби разом із ними втілювати у життя свої ідеї та задуми!

Фотосесія у Годовиці – Галина Остапчук

Спілкувалась Оксана Кришталева зі Львова