5 червня – Всесвітній День довкілля

Наша планета Земля – один великий човен, у якому ми перетинаємо хвилі Всесвіту і рухаємось по орбіті. Людська діяльність настільки забруднила цей «човен», що виникла гостра проблема зі збереження лісів, річок і океанів. Примітно й те, що екологічні проблеми – одна для всіх країн, і багатих, і бідних. Якщо стається землетрус в одній частині світу, то він неодмінно «відгукується» повінню чи пожежами в іншій. Саме тому всесвітній день довкілля такий важливий, аби проблема збереження природи Землі була актуальною і вирішеною.
Трішки з історії свята. Ще 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН надійшло звернення, яке підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
У 1972 році у Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція із захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 5 червня. Локальне свято довкілля в Україні відзначають щорічно в третю суботу квітня.
ФАКТИ СВІДЧАТЬ
- На сьогодні на планеті визначено 36 найважливіших глобальних проблем, що чекають людство у XXI столітті. До першої десятки в напрямку зменшення пріоритетності належать: зміни клімату, дефіцит питної води, знеліснення/опустелювання, забруднення прісних вод, низька якість управління, утрата біорізноманіття, зростання і міграція населення, зміна соціальних цінностей, утилізація відходів, забруднення повітря.
- У 1986 році найбільша в історії людства катастрофа на атомній електростанції в Чорнобилі вбила відразу ж 30 чоловік і поступово забрала ще близько 9 тисяч життів. До цих пір 30 кілометрова зона навколо чорнобильських реакторів залишається безлюдною.
- Американці купують понад 29 мільйонів пластикових пляшок води в рік. Щоб зробити ці пляшки, потрібно використати 17 мільйонів барелів сирої нафти, яких було б достатньо, щоб забезпечувати мільйон легкових машин паливом цілий рік. Тільки 13% цих пляшок переробляється. Щоб розкластися безслідно, цим пляшках будуть потрібні століття, а якщо їх спалити, то важко уявити, скільки шкідливих речовин, включаючи важкі метали, буде викинуто в повітря. Чи не краще використовувати багаторазову тару?
- На сьогодні в Україні проблема смітників – одна з найважливіших і найактуальніших серед проблем забруднення навколишнього середовища. Час подумати про переробку сміття.
- Вчені давно забили тривогу з приводу забруднення Світового океану відходами з пластику. Тому було винайдено спеціальних мікробів, які здатні поїдати пластик. Таким способом планується вирішити «пластикову проблему» людства.
- Найбільше на здоров’я українців впливає забруднене повітря. Щорічно по всій Україні в атмосферу виділяється близько 17 млн.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!