Холі – свято кольорів!

holi2.jpg (71.41 Kb)

Холі або фестиваль кольорів — популярний індуїстський фестиваль весни. Його святкують в Індії, Непалі, Бангладеш, Пакистані, Шрі-Ланці та інших країнах світу. На батьківщині фестиваль фарб Холі або Пхагвах святкують щороку в час повні місяця Пхалгуни. Легенда оповідає, що свою назву "Холі" фестиваль отримав на честь супротивниці Вішни – демониці Холіки. Одного разу вона вмовила сина індуського короля Прахлада, що вклонявся Вішні, зійти на вогнище в ім'я свого бога. Демониця була впевнена, що вогонь її не спалить, тому пішла разом з Прахладом і згоріла, а царевич вийшов з багаття неушкодженим. На згадку про цю легенду виникла традиція в перший день фестивалю Холі спалювати опудало демони ці Холіки.


Ця традиція дуже нагадує слов'янський звичай спалювати опудало Масляної.

Інша версія виникнення свята –- історія про Шиву, який спопелив своїм третім оком Каму, божество кохання – той намагався перешкодити медитації бога. Шива позбавив Каму тіла, але пізніше піддавшись на вмовляння своєї дружини, вирішив повернути богу любові тіло на 3 місяці в році. Індуси вірять, що коли Кама вертається в свій тілесний образ, пробуджується життя, все розквітає розмаїттям фарб і приходить пора відзначати свято любові.

Ще одна легенда говорить, що Крішна любив грати з дівчатами-пастушками і якось жартома вимазав обличчя однієї з пастушок фарбою. Дівчина сприйняла цей жест як знак кохання і не змивала фарби увесь день. Відтоді започаткувалась традиція танців-загравань під час свята з обсипанням фарбами і обливанням.


Головний день фестивалю відомий як «Дхулхеті», «Дхуланді» або «Дхуленді». У цей день люди обсипають один одного кольоровою пудрою та поливають підфарбованою водою. Спеціальні фарби "гулала" продають тут же, на міських вулицях. Це фактично пудра, виготовлена на основі трав, і вона має лікувальні властивості. Продають їх тепер і в Україні. У фестивалю фарб Холі є і традиційний напій – бханг лассі. Це йогурт з додаванням невеликої кількості листя або соку конопель.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

В Індії під час свята Холі дівчатам дозволяється бити хлопців палицями, а у відповідь вони можуть лише обсипатися фарбою з криками: "Холі, хай!". Родичі в святковий період підносять один одному подарунки.


Матері дарують дочкам нові сукні, а одружені пари отримують від батьків на щастя символічні гроші. Холі пропагує любов, дружбу та здоровий спосіб життя.

Свято холі прийшло і в Україну, але святкують його переважно влітку, коли тепло і коли на вулицю можна вийти у футболках і шортах та не змерзнути від поливання кольоровою водою. Якщо для індусів воно має релігійний та культовий підтекст, то для українців це – свято барв, радості та розваг. Окрім організованих чи хаотичних феєрверків люди обіймаються, знимкуються, грають на музичних інструментах і таким чином гарно проводять час.

Є в цьому святі й важливий психологічний сенс – добряче накричавшись і подурівши, люди викидають зайвий негатив і повертаються додому щасливі та дуже кольорові.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2022.