Іриси – півники

irisi2

Півники відомі людству понад чотири тисячоліття. Вчені знайшли на Криті древнє зображення юнака, оточеного ірисами з тих часів. Ця квітка прийшла в Україну із Голландії.

irisi3

Iris перекладається з грецької, як веселка або райдуга. Квітка ця, за легендою, названа на честь Іриди, богині веселок і вісниці богів.

irisi4

Одна з легенд оповідає, що найперша квітка ірису розцвіла кілька мільйонів років тому, в красивому лісі на схилі невисокої гори. Квітка була настільки гарна, що всі звірі, птахи і комахи прийшли подивитися на неї. І навіть вітер і вода не втрималися від споглядання цього дива. І почали вони сперечатися, кому з них він буде належати. Суперечка тривала 4 дні. Поки вони сперечалися, насіння ірису дозріли, і вітер розніс їх по світу, а вода підхопила і понесла в далекі краї. Відтоді півники ростуть в різних частинах світу.

irisi5

Інша легенда прийшла з давньої Греції. Вона розповідає про бога Прометея, який викрав вогонь і віддав його людям. У той же день на небі з`явилася прекрасна яскрава веселка. Вона світилася навіть після заходу сонця. А коли сонце знову зійшло, веселка розсипалася на друзки і розлетілася на світі. У тих місцях розцвіли іриси.

irisi6

В Японії є свято, присвячене милуванню квітами. Воно називається Ханамі та триває недовго. Примітно й те, що в японській мові ієрогліфи слів «ірис» та «військовий дух» позначають одним символом. У свято Ханамі хлопчикам роблять талісмани з квітів ірису. Дорослі впевнені, що ці талісмани вселяють мужність і відвагу. Також роблять напої з квіток, які зціляють від багатьох хвороб.

irisi7

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

В Італії є місто Флоренція, назване так через велике скупчення ірисів навколо поселення. Флоренція в перекладі з латинської означає квітуча. У Європі ірис символізує довіру, мудрість і надію.Також ірис був символом красномовства в Стародавньому Єгипті, а в східних країнах символізував смуток і тугу.

irisi8

Українці люблять півники за невибагливість і добре зимування. А ще півники чудово розростаються, і уже за кілька років ними можна ділитися і обмінюватись із сусідами. Останніми роками в Україні стали популярними низькорослі іриси, які можна плекати навіть на балконах у великому місті. Чудово, коли краса поруч і коли вона схожа на веселку.

irisi9
irisi10
irisi11
irisi12
irisi13
irisi14
irisi15
irisi16
irisi17
irisi18