Мехенді – це гарно і крисно!

mehendi2

Мехенді (mehandi), а також менді, мехнді або мінді – це мистецтво розпису тіла візерунками із хни, історія якого налічує багато століть. Порівняно швидкий, безболісний і найбезпечніший спосіб нанесення тимчасового татуювання. Сьогодні це мистецтво широко розповсюджене в усьому світі, особливо в Індії та країнах сходу. Найвірогідніше, що мистецтво розпису хною було поширеним ще в Давньому Єгипті. Там знатні дами прикрашали своє тіло і нігті малюнком. На Сході і в Середній Азії з тією ж метою використовували хну чоловіки. Вони досягли великого мистецтва в її застосуванні. Хною фарбували волосся, нігті, шкіру.

Хна — фарба з висушеного листя лавсонії. Вона традиційно використовується для прикраси тіла в Індії, Пакистані, Північній Африці і багатьох арабських країнах. Також називається “Рудь”. Малюнок із хни тримається на тілі протягом трьох тижнів і, залежно від добавок, має різні відтінки: від світло-помаранчевого до темно-червоного і чорного.

В арабській (та й загалом мусульманській), а також індійській культурах відома так звана «ніч хни». Перед весільною церемонією наречену та її подруг урочисто розмальовують мехенді. Весільний малюнок настільки складний і хитромудрий, що працювати над ним доводилося кілька днів. Але чим витонченішим виходив малюнок, тим більше, як вважали, наречена була присвячена в таємниці чуттєвих задоволень. Молода мала право не виконувати в хаті жодної роботи, аж поки фарба остаточно не зітреться з її рук та ніг. Порошок, що залишився від розпису весільним мехенді, закопують в землю, щоб захистити шлюб і уникнути невірності чоловіка.

Є у мехенді й інше призначення — захист. В орнаментах та образах зашифровані символи, які повинні відлякувати злих духів і притягати до молодої пари увагу та прихильність добрих божеств, які обіцяють багатство та багатодітність новій родині.

В Європу менді прийшло нещодавно – у 90-х роках ХХ століття. Було це пов’язане із тим, що самої хни годі було дістати, а в крамницях продавали тільки ту, яка годилась для фарбування волосся. В Україні воно популярне в теплу пору року, коли малюнок видно на руці чи рамені.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

У Східних країнах прийнято робити лише рослинний і геометричний орнамент, зображувати людей чи тварин забороняє релігія. Кожен малюнок хною має своє значення і несе певну духовну силу.

Виноградна лоза символізує відданість.

Восьмикутник — захист з усіх боків світу (північ, південь, захід, схід і змішані напрямки).

Диск у чоловіка — здатність керувати іншими, символ мужності; диск у жінок — цнотливість.

Зерно — достаток у домі.

Хрест — джерело, зв’язок між небом і землею.

Круг — виток життя.

Крива лінія — успіх, подолання труднощів.

Ліана — наполегливість, успіх у починаннях.

Місяць (півмісяць) символізує неземну красу.

Маленькі крапочки — символ кохання, яке жінка відчуває до свого чоловіка.

Троянда — символ цноти.

Сонце — вхід у світ безсмертя і пізнання.

Тризуб на тілі чоловіка — воля, цілеспрямованість, героїзм; на тілі жінки — материнське начало, внутрішня сила, енергія.

Трикутник — захисник від стихійних лих, хвороб і занепокоєння.

Фрукти — безсмертя.

Квітка лотоса приносить удачу й успіх.

Квіти — нове життя, світле майбутнє.

Будьте гарними без шкоди для здоров’я!