Творча особистість чи людина-проблема

ТВОРЧА ОСОБИСТІСТЬ

Творчими зазвичай називають художників, музикантів, артистів, письменників. Однак, творчими є всі інші люди, котрі творчо ставляться до життя та досягають успіхів.

Творчі особистості живуть повноцінним життям вільної, незалежної людини, досягають успіху, постійно самовдосконалюються, ставляться з гумором до своїх невдач і не перебільшують значення успіхів. Вони тверезо дивляться на світ, адекватно реагують на зміну ситуації, самостійно вирішують проблеми, проявляючи при цьому винахідливість і розсудливість у стресових ситуаціях. Примітно й те, що творча особистість до всіх інших людей ставиться відкрито, привітно, без упередженості, без штампів та рамок. Коли треба щось обирати, творча особистість вирішує сама і не піддається тискові чужої думки.

Творча людина вірить у себе і впевнена в собі. Це допомагає їй тверезо дивитися на світ, без прикрас, ілюзій і самообману. Впевненість у собі – це здатність покладатися на власні сили в будь-яких життєвих ситуаціях. Сумнів і страх – перші перешкоди на шляху до впевненості. До того ж, страх – річ заразна. Страх виникає через найменший сумнів і поступово досягає великих розмірів.

Творча особистість – це завжди сильна особистість. Сила її полягає у прагненні досягнути успіху, своїх цілей, результату, долаючи ці труднощі та негаразди.

Особистість, яка має великий творчий потенціал, допомагає близьким, знайомим та рідним своєю поведінкою, спокоєм, розсудливістю, виваженістю. Творча особистість знає себе краще, аніж її знають інші.

Конфуцій сказав: „Якщо людина навчилась керувати собою, то їй буде нескладно керувати державою”. Для цього важливим є самоконтроль – терпіння й витримка. Смілива людина не та, яка нічого не боїться, а та, яка уміє перебороти свій страх.

Творча особистість завжди вірить у свої ідеали та в свою удачу, любить свою роботу, якою би вона не була. Її праця завжди скерована на творення, а не на руйнування. Ще одна особливість: така людина зазвичай різнобічна і не зациклюється на чомусь одному.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Це не означає, що творчі особистості ніколи не мали проблем, але усі їхні сумніви, страхи і проблеми їх якраз не ламали, а гартували, від чого вони ставали мудрішими та сильнішими. Творчі люди не шукають крайніх у своїх невдачах та проблемах, незважаючи на поразки. Вони знають, яку ціну треба заплатити за здійснення своєї мрії.

Творча особистість завжди перемагає два страхи: це страх потерпіти поразку і видатися нерозумним в очах оточення. Саме страх видатися не таким породжує такі „замінники” людських якостей, як надмірність, погорда, нетерплячість і жадібність, впертість і низька самооцінка.

Поведінка творчих людей відзначається швидкістю реакції, спонтанністю та природністю (натуральністю). Вони незалежні від кумирів, культів та оточення. Для них шум моря і світанок усоте такий же прекрасний, як і вперше. Вони почуваються рідними усьому людству. І найважливіше – за своїми переконаннями творчі люди демократичні. Тобто, дружні з усіма, незалежно від політичних поглядів, освіти, світогляду, національності.

uspishna_lyudina2

ЛЮДИНА–ПРОБЛЕМА

Невротична особа, яка повністю залежить від оточення і за всяку ціну прагне визнання, схвалення від інших. Ця потреба дуже перебільшена, але невротики цього часто не усвідомлюють. Будь-яку критику чи вимоги такі люди трактують як приниження і зраду. Критика і вимоги викликають у них обурення, емоційний зрив і навіть стрес. Це внутрішньо слабкі, незахищені люди, які до того ж дуже вразливі.

Почуття неповноцінності приховано у них за самозвеличуванням, схильністю виставляти себе напоказ. Невротичні люди не вміють будувати довготривалих планів, а їхня поведінка набуває форми агресії. Вони зазвичай владні, придираються до найменших дрібниць, критикують все нове, принижують і пригнічують інших. Невротики завжди переконані, що чинять правильно і щиро, аніскілечки не підозрюючи, що їхня поведінка часто принижує, обурює оточення і викликає справедливий гнів. Причину всіх бід і невдач вони легко і без докорів сумління перекидають на інших.

Основною їхньою рисою є безпричинна тривожність. Пов’язана вона не з реальною ситуацією, а тільки з уявленнями про неї. Невротик заспокоюється, коли принижує інших та пригнічує їхні інтереси. Такі люди постійно порівнюють себе з іншими, навіть тоді, коли в цьому немає потреби.

Ніхто, окрім них, не повинен бути кращим, гарнішим, багатшим, здібнішим. Тому то й невротичні особистості постійно заперечують, виводять інших, прагнуть бачити їх переможеними. Невротичні особистості трапляються у бізнесі, науці, освіті, шлюбі та коханні. Найгірше, що невротична особистість вважає себе не агресором, а жертвою і трактує свої страждання як заслужені. Іноді для невротика страждання – єдиний захист. За допомогою самобичування він уникає звинувачень.

Найскладнішим питанням є: як змінити невротика? Зробити це непросто. Варто самій людині-проблемі прагнути вдосконалитись. Можливо, такі люди одержали в дитинстві замало любові, тому їхнє прагнення бути бажаними, любленими переростає у посилені вимоги до інших. Відомо одне: невротики з віком не виправляються, а тільки посилюють свої комплекси, і найкраще – уникати таких людей або ж постійно потурати їм. Для повноцінної людини життя із невротиком – справжнє випробування.

Кожен із нас може бути творчим, якщо тільки сам захоче цього і працюватиме над своєю особистістю та буде прагнути до успіхів! Бажаю всім щоденної творчості у житті!