Дівич-вечір

Авжеж, можна було б нічого і не влаштовувати, але що тоді розповісти дітям і внукам? Як же тоді пригадати такий важливий етап у житті, як одруження і перехід в інший соціальний стан? Саме для цього й влаштовують дівич-вечір та супроводжують його приємними емоціями.

У давнину українці ставились до дівич-вечора не менш важливо, аніж до одруження. Дівчата збирались і виплітали нареченій віночок або плели долю. Вірили, що квіти і трави несуть у собі силу і захищають від злих сил та налаштовують на щасливе подружнє життя. Сучасні українці влаштовують веселу вечірку із танцями і частуванням, посиденьками і дівочими секретиками. Певна річ, центром вечірки є наречена — трішки перелякана і зачарована, адже в неї попереду — доросле життя у новій ролі. І тут важливо, аби її дівич-вечір мав лише приємні спогади.

Традиція дівич-вечора поришені у багатьох народів. У наших білоруських сусідів наречена готує солодощі й частує ним подруг, щоб попрощатися з ними. Потім усі танцюють і дівчина їде до свого нареченого.

Блогарські та чеські дівчата виказують жаль і навіть плачуть на дівич-вечорах. Але сумні заплачки завершуються жартами між хлопцями і дівчатами, еротичними ігрищами та ночуванням на соломі.

Німецькі дівчата раніше гуляли вулицями і пригощали зустрічних пивом та повітряними поцілунками. Сучасні юнаки і юнки в Німеччині об’єднують дівич-вечір із парубоцькою вечіркою та трощать посуд на щастя.

Італійський дівич-вечір пахне булочками. Подруги пишуть побажання на листочках, розривають їх на фрази і запікають у запашній здобі. Нареченій слід знайти і скласти всі побажання в одне, а дівчата тим часом наминають булочки і активно розважаються.

Англійські дівчата відриваються на повну. Недарма ж їхній дівич-вечір називається Hen Party, тобто вечірка курок. Дівчата дозволяють собі бути неофіційними і квоктати, як кури. Обов’язковий елемент — щось рожеве на собі у прикрасах чи одязі.

За шотландською традицією, нареченого, наречену або відразу обох за день до весілля виводять на вулицю, поливають алкоголем і бруднять в попелі, пір’ї, борошні. Це роблять друзі і родичі. Це потрібно для того, щоб відлякати злих духів і приманити удачу. Та й щоби посміятись і емоційно розрядитись, якщо чесно.

Дівчата в Іспанії проводять вечірку в басейні, вирядившись епатажно і яскраво.

Американські подруги обдаровують наречену подарунками, які складають у велику парасолю і розкривають її над головою. Подарунки часто з інтимним підтекстом та у супроводі стриптизерів, танців і сміливих конкурсів. Емоції та барви в молодихамериканців б’ють фонтаном!

Турецькі дівчата розписують руки нареченої хною, зашифровуючи ім’я нареченого у хитросплетіннях ліній та орнаментів. Якщо молодий не знайде свого імені у першу ж ніч, то змушений подарувати новоспеченій дружині гарний подарунок.

Як файно провести дівич-вечір. Окремі поради

– Насамперед ретельно підберіть учасниць, аби з-поміж них не було посварених чи конкуренток. Наречена має право запрошувати на свій дівич-вечір всіх подружок і родичок, з ким їй подобається спілкуватися.

– Не варто забувати і про фотосесію, до якої варто приготувати театрільні атрибути: маски, пір’я, боа, макіяж тощо — на вибір учасниць.

– Подбайте про гарний стіл. Для цього не потрібно багато їжі — можна обмежитись канапками, солодким та фруктами, вином чи лікером. З їжею також можна робити конкурси — загорнути побажання в цукерки, покласти під однією канапкою перстень — та, котра взяла позначену канапку, наступною вийде заміж.

– Можна влаштувати словесну битву “за” і “проти” заміжжя. Дівчата поділяються на дві команди і витягають із пачки зубочисток по одній паличці за названий аргумент. У якої команди виявиться більше зубочисток, та і перемогла. Переможці мають право загадувати якесь смішне завдання тим, хто програв. Наприклад, надіслати SMS-ку на невідомий номер із певними (гарними) побажаннями.

– Букет квітів теж буде доречним. Особливо якщо це квіти різні. Можна зичити нареченій на ту літеру, з якої починається назва квітки. Наприклад – “гербера” – “гарного медового місяця”, “троянда” – “терпіння і тривалої любові”, “кермек” – “кохання на довгі роки” тощо.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

– Корисно влаштувати і конкурс дівочих талантів — кожна по черзі показує свій талант, що вона вміє робити найкраще. Перемога — найгучніші оплески.

– Доречно буде влаштувати гру-діалог між майбутньою невісткою та свекрухою. На роль свекрухи можуть претендувати кілька подруг по черзі. Вони готують майбутній невістці підступні запитання: “Чому борщ пересолений”, “Чому схуд її синочок?”, “Куди поділись гантелі молодого?” і подібні.

– Дівчата пригадують найцікавіші події у житті нареченої і на їх основі придумують конкурс-відгадування, а разом із цим і пригадування, коли це було, як і з ким? Найуважнішу нагороджують чимось солодким.

– У велике яблуко наколюють багато зубочисток — кожна вигадує, які бувають чоловічі “відмазки” (пізно прийшов з роботи, пахне парфумами, не приніс зарплату, забув купити продукти, не виніс сміття ) і називаючи їх, забирає одну зубочистку-бонус. У кого найбільше, та й перемогла.

– Наприкінці дівич-вечора можна влаштоувати конкурс із найшвидшого добирання додому. Кожній подружці пропонують зателефонувати до знайомого парубка із проханням зазвезти її додому. Судячи з усього, це буде глибока ніч або пізній вечір. Тій дівчині, якій вдасться це зробити найшвидше, присвоюється почесне звання «Королеви чоловічих сердець».

Найважливіше, аби ніхто з дівич-вечора не пішов ображеним!