Цей стиль зародився у 60-х роках в США, як синтез східної та західної культур, хоча з часом частина європейських та американських композиторів стала черпати натхнення в класичній музиці.
Першою ластівкою вважають запис американського джазового кларнетиста Тоні Скотта, який у 1964 році випустив диск “Music for Zen Meditation” із використанням японських народних інструментів та цілковито новим підходом до джазу. Тоді він видався усім білою вороною, і його новаторство належно не оцінили. Однак, саме наприкінці 60-х років ХХ століття було помічено своєрідний відхід від усього агресивного, активного і реально-практичного. Це був своєрідний виклик нового покоління на противагу прагматизму і бездуховності своїх батьків.
Примітно, що чимало дівчат і хлопців із заможних і міцних сімей покидали свої оселі, об’єднувались у власні „родини” і називали себе „діти-квіти”. Музика цього стилю призначена для введення людини в певний душевний стан, виражає взаємодію трьох начал: людина, природа, світ. Але New Age — це не завжди музика для релаксації, хоча композиціям стилю притаманна певна відстороненість та відсутність набридливого ритму.
До представників стилю New Age можна віднести: пізніх «Бітлз», сучасних Кітаро (Індія), відомого американського композитора Шрі Чінмоя, ірландську співачку Енія, відомого американського композитора Кевіна Кьорна. Сюди також можна віднести деякі проекти відомих джазових музикантів: піаністки та композитора Кейко Матсуі (Японія) та гітариста Джона Маклафліна (США).
Елементи музики New Age зустрічаються в композиціях груп Deep Forest та Enigma. Сучасний New Age — поєднання духовної, електронної, етнічної, класичної та симфонічної музики.
Призначення музики New Age
Атараксія – стан душевного спокою й незворушності, якого, на думку деяких давньогрецьких філософів, повинен прагнути мудрець.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Медитація – це роздуми, зосередження, (концентрація), відпочинок або ж релаксація. Метою будь-якої медитації є прозріння, стрибок у несвідоме, вивільнення від зайвих думок. Таким дієвим засобом для віруючих є молитва як найміцніший зв’язок із Богом, розуміння божественної мудрості. Існують для цього й інші засоби вираження. Наприклад, мантри – пісенні композиції, за допомогою яких можна вивільнитись від зайвого інформаційного баласту, згармонізувати свій внутрішній потенціал.
Релаксація – поширена у східних культурах і покликана зняти стрес, урівноважити емоції, впорядкувати думки і заспокоїти нервову систему. Саме завдяки релаксації у людей покращується психічне здоров’я, а внаслідок цього й фізичне самопочуття.