4 прості способи укріпити імунітет

Поради, що захистять вас від більшості хвороб

Загартовуйтеся холодом

Загартування прискорює реакцію судин та слизових оболонок на зміну температури, а також покращує теплообмін.

gartuvannya

Новачкам слід вмиватися водою з температурою в 34-35 градусів. Якщо вам важко одразу приймати холодний душ – починайте з ніг, а через 2-3 дня “піднімайтеся вище”. Щоб загартовування принесло вагомий результат, слід проходити процедуру кожного дня по 5-7 хвилин.

Споживайте натуральні вітаміни

Для хорошого імунітету потрібні наступні вітаміни:

  • А – сконцентрований у моркві, винограді, зелені. Він присутній у всіх овочах та фруктах червоного і оранжевого кольору;
  • С – сконцентрований у цитрусових фруктах, журавлині, капусті, шипшині;
  • Е – сконцентрований в оливковій, кукурудзяній та соняшниковій олії;
  • В – сконцентрований в крупах, бобових культурах, яйцях.
harchuvannya

Для імунітету важливий цинк (міститься в горіхах, пшеничних висівках, рибі) та селен (сконцентрований у морепродуктах, в насінні та часнику). Також для міцного здоров’я потрібні залізо, магній, цинк та мідь. Ці метали є у печінці, серці, горіхах, бобових культурах, шоколаді.

Розслабтесь і посміхайтеся

Стрес різко знижує імунітет. Особливо шкідливі неконтрольовані негативні емоції, що переслідують людину протягом всього дня. Постарайтеся спокійно відноситися до будь-яких подій. Джерелом хорошого настрою є здоровий 8-годинний сон, правильне харчування, регулярний відпочинок у колі друзів. Також психологи рекомендують частіше сміятися.

posmishka

Полюйте за сонцем

Для вироблення мелатоніну потрібне світло. В ідеалі – природне. То ж виходьте на вулицю при першій зручній нагоді. Також сонячні промені збільшують активність Т-лімфоцитів – клітин, що знаходять та знищують шкідливі для людського тіла компоненти.

sonce

Висновок: виходьте на вулицю якомога частіше. Особливо – взимку та восени.