Медитація для початківців

meditaciya

Медитація — для когось це досить дивне міркування про те, що ми нічого не робимо і нічого не думаємо деякий час. Медитація — це вправа для нашого астрального тіла, яка асоціюється із тібетськими монахами, які мають ясні та мудрі думки.

Медитація є практикою, яка спрямована на зосередження нашої уваги й заспокоєння розуму. Вона використовується для досягнення ментальної ясності, емоційної рівноваги та фізичного розслаблення.

Для чого взагалі медитувати?

Медитація може допомогти вам:

  • знизити рівень стресу;
  • дізнатися про свій “внутрішній біль”;
  • ми можемо дізнатися про себе краще;
  • покращити концентрацію;
  • полегшити головний біль;
  • при симптомах занепокоєння і депресії;
  • поліпшити самосвідомість;
  • ми стаємо добрішими до себе.

Базові навички медитації для початківців

Медитацію можна виконувати самостійно або за допомогою медитаційних додатків, аудіозаписів або під керівництвом досвідченого вчителя медитації. Безумовно існує безліч різних технік медитації, ви можете сміливо експериментувати, щоб знайди для себе щось ідеальне.

Насправді медитація може здатися, на перший погляд, простою вправою для розслаблення, проте більшість початківців так не вважають. Наш мозок налаштований постійно працювати й він не хоче сприймати той факт, коли наше тіло спеціально ігнорує фізичну роботу і постійні думки, які виникають у нашій голові. Пропонуємо вам ознайомитися із наступними кроками та подумайте, на якому кроці ви точно зможете повністю розслабитися:

1) Знайдіть ідеальне та зручне місце для сидіння, яке буде для вас спокійним і тихим.(Наприклад, ви можете сісти на підлогу, якщо вам не зручно — підкладіть під ноги подушку або ковдру).

2) Зверніть увагу на зручність свого тіла. (Цей крок тісно пов’язаний із попереднім. Ви можете сидіти в кріслі, поставивши ноги на підлогу, можете вільно сидіти, схрестивши ноги, можете стояти на колінах — головне переконайтеся, що вам точно зручно та в тому положенні, у якому можете залишатися деякий час).

3) Поставте таймер. (На початках спробуйте ставити короткі ліміти часу, наприклад 5-10 хвилин).

4) Слідкуйте за своїм диханням. (Ви можете рахувати від 1-5 — на вдих і від 6-10 — на видих).

5) Слідкуйте за думками. (Якщо відчуваєте, що ваш розум “заблукав” – згадайте про дихання. Не давайте думкам затуманити знову ваш розум).

6) Не зліться, якщо ви часто відволікаєтесь.(Просто поверніться до дихання).

7) Закінчуйте свою медитацію позитивно. (Краще додавати таймеру кілька секунд, щоб на хорошій хвилі закінчити ваш сеанс медитації. Тому, коли ви будете готові, обережно розплющить очі, зверніть увагу на будь-які звуки в навколишньому середовищі. Зверніть увагу на те, як зараз почувається ваше тіло. Зверніть увагу на свої думки та емоції).

Відчули легкість? Перша практика може бути дійсно складною, адже ви зосереджуєте свою увагу, ваші думки блукають десь далеко від вашого фізичного тіла. Не бійтеся та не будьте до себе дуже самокритичними.

Регулярна практика

Важливіше зосередитися на послідовності практики, ніж на її тривалості. Це означає, що краще проводити медитацію протягом 5 хвилин 6 разів на тиждень, ніж вона буде тривати 30 хвилин один раз на тиждень.

Крім того, шанси на те, що ви будете регулярно займатися медитацією — зростатимуть, якщо ви почнете з коротких щоденних сеансів.

Пам’ятайте, що у будь-якому випадку, немає “неправильного” способу медитувати. Спробуйте, у вас обов’язково все вийде.