Влітку хочеться розслабитися та відпочити буквально від усього, проте це не має стосуватися догляду за обличчям. Тут не може бути жодних компромісів і потурань, особливо у спекотний сезон. Інакше не встигнете оком змигнути, як до вас «завітають» сухість, лущення, пігментні плями та ціла низка інших недоліків. Розповідаємо, що потрібно робити для збереження краси та здоров’я вашої шкіри.
Розумне очищення
Навіть якщо у спеку ви відмовляєтеся від щільного багатошарового макіяжу, все одно потрібно добре очищати шкірний покрив, адже за день на ньому накопичується пил, піт і себум. В ідеалі очищення має відбуватися кількома етапами: спочатку застосуйте міцелярну воду або молочко для поверхневого видалення декоративної косметики та забруднень. Далі використайте підходящий очищаючий засіб для обличчя (пінку чи гель), здатний більш глибоко очистити пори та запобігти їх закупорюванню. Фінальний крок – нанесення тоніку, який остаточно видалить залишки бруду та підготує епідерміс до поглинання крему.
Обираючи очищувальні продукти, звертайте увагу на їхній склад. Краще уникати сульфатів і спирту, які пересушують шкіру та порушують ліпідний баланс, унаслідок чого з’являється жирний блиск, висипання і лущення. Тим паче засобами з такими агресивними компонентами не можна користуватися двічі на день. Взагалі, візьміть за правило умиватися пінками/гелями/гідрофільними маслами лише ввечері, а зранку буде достатньо звичайної води.
Водний баланс
У жарку погоду нам значно частіше, ніж взимку, хочеться пити. Наша шкіра відчуває приблизно те ж саме. Від нестачі вологи вона втрачає пружність, еластичність і тонус, до того ж на погано зволожений шкірний покрив нерівно лягає засмага, причому як природна, так і штучна. На порятунок прийдуть креми та маски. Шукайте у їхніх формулах гіалуронову кислоту, сік алое, екстракти огірка, меду, мальви та опунції – складники з потужними гідратуючими властивостями. Крім того, рекомендуємо запастися термальною водою. Це експрес-засіб у зручному форматі спрея, який допоможе освіжитися і відновити гідробаланс будь-де і будь-коли. Розпиляти його можна навіть поверх макіяжу.
Звичайно, ми не могли оминути стару, як світ, але дієву пораду: вживайте більше чистої води, адже це безпосередньо впливає не лише на самопочуття, а й на шкіру та волосся. Не треба фанатично слідувати рекомендаціям «експертів» з інтернету та випивати рівно 1,5 чи 2 літри. Візьміть за звичку всюди брати з собою невелику пляшку мінералки без газу та пийте щоразу, коли відчуваєте спрагу. Постарайтеся замінити чай, каву, соки звичайною водою, для смаку можете додати в неї шматочок лимона чи листя м’яти.
Захист на всіх фронтах
Пам’ятайте: влітку ваш денний крем і бальзам для губ обов’язково мають бути з SPF. За бажання можете доповнити свій доглядовий арсенал тональною основою чи ВВ-кремом із цим показником. Для ніжної шкіри обличчя найдієвішим є SPF 50+, косметику з меншим фактором можна використовувати, коли ви вже трохи засмагли або в похмуру погоду. А з 9 ранку до 4 вечора в сонячні дні виходити надвір без захисного крему чи лосьйону прирівнюється до злочину – саме в цей час найвищий ризик отримати опіки. Що й казати про довгострокові негативні наслідки, до яких належать фотостаріння і пігментні плями. Пропонуємо скористатися лайфхаком: встановіть на смартфон додаток, що показуватиме довжину UV-променів у конкретний момент, визначивши ваше місцезнаходження. Так вам точно вдасться уникнути неприємностей для епідермісу.
Захист від сонця для обличчя – це не лише про косметику. Придбайте кілька головних уборів та сонцезахисні окуляри. По-перше, з такими аксесуарами ви виглядатимете стильно, а по-друге – сховаєте найчутливіші зони від шкідливого випромінювання. Повірте, якби ваша шкіра могла, то неодмінно подякувала б вам за таке відповідальне ставлення!