Виникли проблеми зі стопами? Допоможе подолог

Красиві доглянуті ноги — це бажання кожної жінки. Але в силу різних причин виникають складні захворювання і деформація стопи. Врослі нігті, натоптиші, мозолі — це далеко не повний перелік недоліків, з якими звертаються в центр подології. Якщо раніше подібні дефекти усували майстри педикюру, то сьогодні з ними справляються вузькопрофільні фахівці.

stefani-1

Основні поняття

Подологія — це наука, яка є чимось середнім між стоматологією та хірургією. Лікар відповідає не тільки за правильну постановку діагнозу, але і за відповідне лікування. На відміну від фахівця, який робить косметологічний педикюр, лікар приймає у спеціалізованому кабінеті, виконує обробку стопи відповідно до встановлення діагнозу і здійснює певні лікувальні призначення і маніпуляції. Важливо, що подолог — це вузькопрофільний спеціаліст. Якщо у пацієнта грибок, ним повинен займатися дерматолог, а якщо виявлено цукровий діабет — потрібно звернутися до ендокринолога.

Чим же займається подолог в своєму кабінеті? Його основна робота полягає в обробці стопи. Крім встановлення діагнозу і призначення лікування, він проводить ряд терапевтичних процедур. В особливо складних ситуаціях разом з лікарем ортопедом він може зробити установку нескладних пристосувань як фабричного виробництва, так і виготовлених індивідуально для кожного пацієнта. Спеціальні накладки допомагають зупинити розвиток деформацій нігтьової пластини на ранніх стадіях.

Додатково фахівець може дати консультацію по вибору взуття. Такі рекомендації безцінні, якщо врахувати той факт, що неправильно підібрані туфлі провокують розвиток пошкодження стопи, появу мікротравм і інших несприятливих наслідків у майбутньому. Крім цього, дуже важливою специфікою на прийомі у подолога є лікування врослого нігтя. На сьогоднішній день існують методики, що не потребують хірургічного втручання, навіть у дуже складних випадках. А кваліфіковані поради по догляду за нігтями, їх обробкою в домашніх умовах в більшості випадків є просто незамінними.

stefani-2

Коли настав час звернутися за консультацією до подолога

Погодьтеся, профілактика завжди обходиться дешевше, ніж лікування будь-якого захворювання. У цьому питанні наші ноги не виняток. Правильний догляд, своєчасні гігієнічні процедури допомагають уникнути необхідності звертатися до фахівців. Якщо ж проблема вже виникла і час упущено, варто пошукати професійного подолога. Добре, якщо звернутися до нього на ранніх стадіях розвитку захворювання, але найчастіше його рекомендації потрібні, коли людина своїми силами змінити вже нічого не може.

Розглянемо питання, з якими найчастіше стикається фахівець по стопах:

  • мозолі. Сьогодні існує багато способів впорається з ними: лазеротерапія, хірургічне лікування. Це все дієво, але короткочасно. Через деякий час дефекти на шкірі з’являються знову. Розібратися з проблемою раз і назавжди допоможе досвідчений подолог. Після діагностики він допоможе підібрати індивідуальний коректор. Якщо питання так просто не вирішити, знадобиться консультація ортопеда;
  • потріскані п’яти і врослі нігті. Це не тільки непривабливе видовище, але й проблеми, які викликають фізичний дискомфорт. Завдяки спеціальній апаратурі, інструментам і спеціальним пристосуванням, подолог за кілька сеансів вирішить найскладніші проблеми. І все це без хірургічного втручання.

Це далеко не повний перелік проблем, з якими впорається фахівець. Єдине залишається незмінним. Якщо з’явилися перші проблеми, варто худчіш записатися на прийом до лікаря, наприклад, звернутися до експертів салону краси «Стефані».