Ксеня Прокопець та її Tekstile works

Ксеня Прокопець - молода, цікава і приємна співрозмовниця. Вона встигає шити торбинки, робити прикраси, вишивати давніми техніками і знимкувати цікаві закапелки Чернівців та все це представляти на ярмарках.
ksenya_osn.jpg (278.46 Kb)
Свято - це не дата в календарі, а стан душі. Свято - коли зустрічаєш давнього друга, який кудись пропав на кілька років. А ще коли знайомишся з людиною, котру знаєш за її роботами і відчуваєш, що вона - справді, наче давній друг.
Так сталось і зі мною. На одному молодіжному ярмарку у Львові я побачила художні листівки з Чернівців і познайомилась із авторкою світлин, що на цих листівках.

Її звати Ксеня Прокопець. А втім - листівки - то тільки частина великого творчого процесу Ксені. Є у майстрині інші великі плани й проекти.
ksenya_portret.jpg (76.31 Kb)
Ксеня: я ж не одразу стала майстринею. За освітою я економіст, і досить довго працювала від дзвінка до дзвінка на постійній роботі, аж поки мене та інших не звільнили. Сталося це знаково - на мій день народження, влітку. Відтоді я й подумала, що треба щось кардинально поміняти в житті та зробила серію художніх листівок з Чернівців.
То вже потім активно засіла робити подушки і покривала у техніці печворк (із клаптиків тканин) і врешті, перейшла на сумки з аплікаціями.

Щоправда, тепер даю на сумки і принт своїх фотографій. Це також цікаво.
ksenya2.jpg (125.88 Kb)
ksenya1.jpg (116.46 Kb)
– А звідки така пристрасть до рукоділля?
– Мабуть, від прабабусі Минидори. Вона мене вчила вишивати на старому полотні. Ні у мами, ні в сестри такого потягу до рукоділля немає. Рукоділлям займаюсь із того часу, як мене навчили, а останні 5 років ним заробляю собі на життя, як ремеслом. За цей час знайшла коло друзів і навчилась цінувати свій час і свою роботу.
ksenya4.jpg (151.9 Kb)
– Яким було перше велике замовлення?
– Свої роботи я віднесла в одну галерею. Саме там знайшла мене одна жіночка і замовила зробити панно на стіну.

Я зробила велике дерево з квітами і тваринами у стилі аплікації. З того часу техніка аплікації мені найрідніша.
ksenya3.jpg (32.87 Kb)
– А де в Чернівцях можна продати свої роботи? Як показати їх людям?
– В Чернівцях є дві галереї: на пішохідній вулиці Кобилянської та Франка. Окрім того влаштовуються виставки "Чернівецький фортель". Частину грошей від проданих робіт майстри віддають на благочинність, і так допомагають безхатченкам.
ksenya9.jpg (510 Kb)
ksenya5.jpg (174.26 Kb)
– А за кордоном Вам вдавалося побувати зі своїм роботами?

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму


– Так. І це дуже позитивний досвід.

Впреш я поїхала в Люблін на Ягеллонський ярмарок. Було це у 2013 році. Туди з'їжджається уся Європа. Це не тільки ярмарок майстрів, а й перфоменси з виступами і танцями. Добра організація і серйозний рівень. Мої сумки з аплікаціями дуже сподобались покупцям.
ksenya11.jpg (419.81 Kb)

У Відні побувала на блошиному ринку, що в самому центрі міста.

Там в основному антикваріат. Кажуть, що у Берліні є багато майстрів - варто туди потрапити. Їздила також у Вроцлав із львівським КМЦ "Дзиґа". Приємно вразила і Познанська організація "Ukrajinska wiosna" – її наприкінці травня організовують на кошти укр. діаспори Польщі і триває вона протягом тижня.


ksenya6.jpg (364.98 Kb)
– Ще хотіла розпитати про фотографію та листівки. Що любите фотографувати і де?
– Перший тираж вирішила зробити у чорно-білому форматі. За кордоном такі листівки популярні. Однак, наші покупці більше люблять кольорові. А що люблю фотографувати? Цікаве життя на вулицях міста, те що поруч, чого інші не помічають поспішаючи, емоції, людей. Не люблю постановочних фотографій. Хоча відзнимкувала 3 весілля своїх друзів і всі залишились задоволеними.
Фотографую я переважно на плівку, тому ощадливо ставлюсь до кожного кадру і намагаюсь все робити добре й акуратно. В творчій роботі я зазвичай перфекціоніст.
ksenya12.jpg (374.6 Kb)
ksenya8.jpg (262.51 Kb)
– Добре, але як Ви це все поширюєте і де реалізовуєте свої роботи?
– Ось із цим у нас (в Україні) велика проблема. Бракує оптимізації, популяризації і згуртованої команди однодумців, з якими можна співпрацювати. Це, зрештою, культурна проблема такого гарного міста, як Чернівці. Як відомо, Чернівці - більше торгівельне, аніж культурне місто, хоч і багатонаціональне.
Я знаходжу внутрішній позитив і вкладаю його у свою роботу. Якщо вироби зроблені з любов'ю, то вони будуть викликати такі ж гарні емоції у покупців. Треба шукати і знаходити свою нішу, щоби працювати стабільно і постійно. Звичайно, це і співпраця із закордоном. Тому я думаю розвиватись і розширювати коло друзів та знайомих.
ksenya7.jpg (273.28 Kb)
– А в Чернівцях є цікаві майстри?
– Так, звичайно. Одна моя подруга виготовляє прикраси із засушених квітів у епоксидній смолі. Інша – мініатюрні ляльки у сірникових коробках. Ручки-ніжки у цих ляльок і тваринок рухають. Є там і лялечки-звірятка. Це вона виготовляє з полімерної глини. Вона успішна на Etsy (міжнародному сайті майстрів).
ksenya10.jpg (240.87 Kb)
Є навіть знайома родина, переселенці з Луганська, де мама-художниця розробляє дизайн дерев'яних магнітиків, батько випилює, а донька продає. Їхній бренд впізнають за цікавим стилем. І це дуже важливо мати свій стиль.
ksenya14.jpg (377.32 Kb)
– А у Вас, Ксеню, є вже власний стиль?
– Так. Тематично люблю дерева, будиночки, кораблики або щось абстрактне. Одного разу зробила сумку з лисичкою на замовлення. Відтоді лисички не дають мені спокою – їх замовляють ще і ще. А останнім часом роблю принти своїх фотографій на сумках.
ksenya13.jpg (261.08 Kb)
ksenya16.jpg (378.6 Kb)
– Що найбільше купують наші споживачі?
- Найбільше купують сумки з тими ж лисицями, деревами, останнім часом набирають популярності сумки з чорно-білими фотографіями. Завжди цікавляться прикрасами з обереговою вишивкою, що вишиті на старовинному домотканому конопляному полотні, яке залишилось від моєї прабабусі.
Дякую Вам, Ксеню, за гарну мистецьку розмову. Нехай Ваші роботи знайдуть своїх власників, а Вам натхненно працюється!
Спілкувалась Оксана Кришталева, Львів

ksenya15.jpg (258.92 Kb)

Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2022.