Віктор Терен - про вірші та точні науки

Віктор Терен - український політик та письменник. За фахом інженер-електронник. За творчим доробком - автор поетичних збірок: "Причетність" (1969), "Переклик" (1975), "Лінія часу" (1978), "Подих степу" (1982), "Сполохи" (1983), "Тривога і обов'язок" (1985), "В прихистку долонь" (1986), "Дым невидимых костров" (1989), "Ковила на вітрі" (1991), "Твй день на землі" (2001), "Вечір спаленої трави" (2007), "Осінні сузір"я" (2008), "Вибране" 2-х томник,(2012).Автор повістей та оповідань: "Костюмчик до осені" (1989), "Найд" (2011), "Хлопчик з планети "Ч" і Вогняні Пси" (2012).
Автор книжок для дітей: "Так весело малюється" (1980), "Мальовані рибки" (1982), "В лісі, в темному горісі" (1984), "Пташина абетка" (1989), "Старому Сому везли солому" (1996). "Риба, яка уміла грати на трембіті" (2004).


- Як Вам вдалося поєднати у власній особі такі різні напрямки життя: точні науки, політику та літературу? Це різні боки одного таланту чи втеча з одного світу в інший? А в якому світі Вам краще?
- Література - це моя любов, так часто ображена вимушеним жттям. Я пішов у точні науки через те, що тоді, коли я закінчував школу, на філфак можна було поступати лише маючи 2 роки трудового стажу, такі були закони в мій час.


- Література для Вас, очевидно, не була самоціллю? Чи я помиляюсь? То що ж для Вас література і написання віршів та повістей?
- Література для мене - це життя, любов і свобода. Це ще один світ, високий і красивий, вільний, - крім звичного світу, щоденного, в якому я мушу заробляти гроші, їздити трамваєм, носити цеглу для якогось будівництва - це, повторюю, інший світ.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

- Звідки беруться сюжети для дитячих віршів та юнацьких повістей? (Також довідалась із Вашої біографії, що є у Вас і тексти для дорослих)?
- По-різному. Іноді веде слово і треба просто до нього прислухатися, часом з життя - з того, щоб побачив, почув, чим жив, але найчастіше - від любові. Вічне Тютюнникове - немає загадки таланту, є загадка любові.

- І все ж Вас, п. Вікторе, сміливо можна назвати відомим українським письменником.
- Я б назвав десятки імен, десятки так би мовити відомих письменників, від яких нічого не залишилося. Ні-чо-го. Але про мертвих лише добре треба говорити, або промовчати, і тому промовчу. Ви їх самі знаєте, ми їх вчили ще в школі. А вони нас вчили - ненавидіти літературу. Чи я відбувся, як письменник?Не знаю. Дехто з письменників відбувається (вживатимемо це словj) при житті, дехто після смерті, більшість - ніколи.
Знаменитості (при житті) потім забуваються, як пісня про трактористку, що тікала вд батька-матері на трактор. І навпаки. Найкраще сказала Ліна Кстенко, що слава - "то прекрасна жінка, що на могилу квіти принесе".
- Твори яких письменників Ви любите читати? А може маєте з-поміж них друзів?
- Розкішне запитання. Люблю страшенно недооціненого Володимира Булаєнка, чеха Костянтина Бібла, Гарсіа Лорку, стостражденного Івана Багряного, Юрія Мушкетика (можу назвати його своїм другом - ні, глибше, побратимом), звичайно ж, Екзюпері, Аполлінера, Булгакова і ще багатьох... та ні, небагатьох.

- Що можете побажати сучасним дітям і підліткам?
- України.
Дякую за цікаву розмову.
Спілкувалась Оксана Кришталева, Львів
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!