Стиль ПрИкрасної майстерні легко впізнати серед безлічі інших майстрів. Їхні віночки, коралі, інші етно-аксесуари стильні, якісні, барвисті. Вони наче співають.
– ПрИкрасна майстерня – від “прикраси”? А чому Маковія? Як і коли з’явилась ідея робити прикраси та коралі?
– Чому Маковія? Тому що я народилася на Маковія, саме 14 серпня. І мама хотіла назвати мене Маковією. Але так як я родом з Приазов’я (Донецька обл.), то мама подумала, що в школі мені буде тяжко з таким незвичним іменем. Тому мене назвали на честь тітки Ольги. Але попри офіційне ім’я мене часто називають і Маковійкою.
Коли я почала робити прикраси, зрозуміла, що майстерня моя буде називатися “Маковія”. А коли познайомилась зі своїм чоловіком, він придумав мені “прИкрасна” – так утворилась назва нашої майстерні.
– Окрім індивідуальних замовлень кого і як прикрашають Ваші роботи? Позичаєте їх кралям на фотосесії та зйомки?
– Насправді роботи прикрасної майстерні є у всьому світі – від США до Австралії. Мене це дуже тішить. Носити прикраси може будь-хто, кому вони до вподоби. Зазвичай я виставляю готове намисто на сторінку у Фейсбук і хто встиг перший купити, той і забирає. На замовлення роблю рідко, бо мені подобається робити самій і виставляти готове.
До речі, ось адреса групи на Фейсбук https://www.facebook.com/groups/278025102378761/
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Мої прикраси можна побачити на Владі Литовченко, Дасі-Брасі (гурт “Даха-Браха”), Ользі Сумській – більшість з цих відомих людей тепер мої знайомі або гарні друзі. З багатьма людьми я познайомилась саме завдяки прикрасам.
Звісно, я дуже часто позичаю прикраси для фотосесій, але в основному прикраси фотографую сама. Колись я працювала фотографом, тож люблю фотографувати і самі прикраси, і моделі з прикрасами. Це відбувається переважно у нашій майстерні.
– Скільки треба часу, щоб виготовити віночок або прикрасу на волосся? А щоб зробити коралі?
– Це дуже таке цікаве питання. Це – індивідуально. Наприклад, деякі віночки я можу робити місяцями, не спішучи, повільно. Наприклад, вінок з гусячого пір’я я робила близько місяця. А коралі я можу зробити за день чи за два. Різні речі вимагають певного часу.
– Чи є такі прикраси, які нізащо не продасте? Чому?
– Так, є в мене такі. Моє весільне намисто, старовинна смальта (або як його ще називають – австрійська штамповка). Стилізація під коралі. Я довго збирала їх по ниточці, з різних джерел. Там здається, 14 низок.
Ще є такі намиста, які мені привозила мама з-за кордону. Їх я також нізащо не віддам – вони саме тим цінні, що мені їх подарувала моя мама.
– Думаю, що окрім прикрас у Вашому житті присутні інші цікаві та хороші мистецькі речі? Розкажіть про них.
– Загалом в мене в житті багато захоплень – від волейболу до рослин. Пріоритетні – музика та прикрасна майстерня. Раніше я співала в гурті “Дримба да дзига”, брала участь в інструментальних колективах, електронних проектах. Зараз готуємо із друзями-музикантами новий альбом колискових у стилі електро-фолк. На цьому тижні запишемо ще декілька пісень.
Дякую за розмову. Нехай Ваші прикраси тішать людей та чепурять цей світ етнічною красою!
Спілкувалась Оксана Кришталева, Львів