Володимир Постніков - про театр, АТО і церковний спів

vol_postnikov1.jpg (140.72 Kb)

- Отже, п. Володимире, Ви за фахом актор із багатющим стажем (скільки років?). Розкажіть трішки про себе - де навчались, у якому театрі спочатку працювали і де працюєте тепер?

- Я на театральній сцені з 1964 року. Один сезон попрацював у Сумському музично-драматичному театрі ім. Щепкіна. 1965 рік – вступив до Харківського інституту мистецтв ім. Котляревського.


Після закінчення інституту – рік армії. Потім знову Сумський театр. Працював там до 1984 року. Потім з квітня 1984 року і по сьогодні – Вінницький академічний театр ім. Миколи Садовського. Заслужений артист України з 1998 року.

vol_postnikov2.jpg (29.73 Kb)

- Ваша дружина п.


Людмила Мамикіна - також професійна актриса, а тепер ще й педагог-викладач у музучилищі. Ви познайомились у театрі? Де і коли це було?

- З дружиною познайомився в інституті. Вона закінчила Харківський інститут мистецтв у 1972 році. З 1972 по 1984 рік – Сумський театр ім. Щепкіна. 1981 рік – отримала звання заслуженої артистки України. З 1984 року – Вінницький театр ім. Садовського. З 1994 року і по сьогодні ще й викладач сценічної мови на театральному факультеті Вінницького училища культури і мистецтв ім.


Миколи Леонтовича.

vol_postnikov3.jpg (29.85 Kb)

- Ваш старший син Тарас - професійний актор, заслужений артист України, живе і працює у Києві. Ви заохочували його обрати собі акторську професію чи це склалося по-родинному?

- Тарас обрав нашу професію самостійно. З дитинства ріс за кулісами театру. Захворів театром. Після закінчення музичного училища по класу флейти – вступив у Київський театральний інститут ім. Крарпенка-Карого.


З 1999 року – актор Київського театру ім. Івана Франка. На сьогодні він заслужений артист України і кавалер ордена Андрія Первозванного.

vol_postnikov4.jpg (101.17 Kb)

- Про Вашого меншого сина Богдана, який за освітою - скрипаль. Відвідуєте його концерти? Що найбільше Вам подобається з його музики? Ви активно цікавитесь його життям?

- Богдан має вищу музичну освіту і працює у Вінницькій обласній філармонії в камерному оркестрі «Арката», обласному симфонічному оркестрі та в оркестрі театру. Музикою він займається дуже серйозно і це мені подобається.

vol_postnikov5.jpg (97.41 Kb)

- Знаю, що у Вас є внуки.


Чи вистарчає часу на спілкування з ними? Коли і як це буває? Адже внуки живуть у Києві, а Ви - у Вінниці. Пригадайте щось цікаве і тепле з часу, проведеного із внуками.

- Маю онука й онучку. Онукові Святославу 12 років, онучці Оленці 8 років. Бачу їх рідко.


Вони кияни, а я у Вінниці. Обоє обдаровані і музично, і театрально – це мене дуже тішить.

vol_postnikov6.jpg (75.14 Kb)

- Окрім акторської професії Ви ж, мабуть, маєте чимало захоплень. Знаю, що співаєте у церковному хорі (очевидці свідчать, що у Вас потрясаючий бас!) Отож, для Вас церковні співи - також частина професії чи відпочинок? А може щось інше?

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

- Люблю співати в хорі. Мені завжди, чомусь, хотілося співати саме в церковному хорі. Мій голос гармонійно вплітається в голоси церковного хору. Мені це подобається.

- Окрім театру, Ви також брали участь у кількох проектах на телебаченні. Зокрема, у соціальній рекламі. Як Вам було працювати в іншому форматі - не в театрі? Що запам'яталось найбільше?

- Доволі часто брав участь у телерекламах. На останнє моє «Звернення до українців» у соціальній рекламі каналу Еверест поглянув на себе з боку. Ніби не соромно. Також був цікавий досвід у зйомках в кіно та серіалах. Особливої різниці в роботі на сцені і перед камерою я не відчуваю. В одній із останніх робіт (фільм «Тримай біля серця», реж. Валерій Шалина, вийде на екрани в середині жовтня) запам`яталися зйомки на полігоні в окопах. Фільм про події на сході України.

vol_postnikov.jpg (23.55 Kb)

- Встигаєте стежити за сучасними подіями? Знаю, що чоловікам не байдуже, що відбувається в АТО і політичному житті України. Що Вас вражає?

- Вважаю, що це не АТО, війна між Україною і Росією. Вражає підступність сусіда та патріотизм і самопожертва наших українських хлопців. Думаю, що все одно Україна переможе!

- І на завершення розмови - І чи багато політики, на Вашу думку, у мистецькому житті сучасного театру? Чи повинна бути ця політика у мистецтві загалом?

- На мою думку театру вистачає проблем і без політики. Багато моральних і естетичних аспектів, з якими театральне мистецтво бореться протягом більше, ніж 4 тисячі років.

Дякую за розмову. Бажаю Вам наснаги, здоров'я і неймовірно цікавих вражень від життя!

Спілкувалась Оксана Кришталева, ЛьвівВам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2022.