7 простих порад, які покращать ваш настрій

Інколи сіра буденність краде наші сили, ми можемо почуватися втомленими та пригніченими. Це нормально, але перебувати у такому стані постійно не варто. Потрібно змінити свій настрій на позитивний лад.

Як знайти правильний ключ для підняття настрою і зберегти його на довгий час? У цій статті ми розглянемо кілька порад для покращення настрою, які допоможуть вам справлятися зі стресом, зберігати оптимізм та насолоджуватися кожним моментом життя.

1. Гармонія з природою — найкращий спосіб як покращити свій настрій.

Природа дійсно може допомогти вам посилити емоцію щастя та зменшити стрес. Прогулянки парком можуть покращити вашу здатність зосереджуватися, якщо ви відчуваєте розсіяність у виконанні будь-якої роботи.


Сучасні наукові дослідження свідчать про те, що особи, які систематично відводять час для прогулянок на свіжому повітрі або, навіть, просто спостерігають за зображеннями чи відеоматеріалами природи, коли виходити на вулицю неможливо, часто відзначають суттєве покращення свого настрою.

Цитата:
Порада, всього 10 або 15 хвилин на сонці може сприяти виділенню серотоніну та збільшенню вироблення більше ендорфінів, створюючи значну кількість хімічних речовин, які сприяють покращенню настрою. Щобільше, природне освітлення може допомогти вам відчувати себе більш бадьорими та активними тривалий час, особливо, якщо ви перебуваєте у кімнаті з поганим світлом.

2. Не стримуйте своє щастя — смійтеся!

Сміх також впливає на індивідуальному рівні. Якщо ви відчуваєте тривогу або стрес через будь-яку ситуацію, гумор може виявитися вашим надійним другом у зменшенні напруги та піднятті настрою. Спробуйте наступне, щоб розвеселити себе:

  • Якщо вам потрібно швидко розвеселитися, перегляньте декілька відеороликів на YouTube або TikTok, зокрема короткі комічні відео.
  • Ви можете подивитися підбірку відео із милими та кумедними тваринками, які викликають сміх і радість.
  • Якщо вам більше до вподоби письмовий гумор, зверніть увагу на гумористичні книги.
  • У робочому оточенні або серед друзів завжди можна спробувати поділитися жартами. Запитайте, чи хто-небудь знає чудовий анекдот або розкажіть один зі своїх улюблених жартів.

3. Аромотерапія розслабляє та покращує настрій

Ароматерапія, як правило, використовується для покращення психічного стану та настрою за допомогою ефірних олій. Однак ви не обов’язково повинні придбати ці олії, щоб отримати якусь користь. Це може бути насправді дуже прості замінники:

  • Використовуйте запахи, що нагадують вам важливі речі. Якщо ви сумуєте за кимось, понюхайте аромати, які асоціюються з цією особою.
  • Проведіть час біля запашних рослин. Якщо у ваших сусідів є чудовий сад, зробіть коротку прогулянку, щоб помилуватися запахом троянд або інших ароматних рослин, таких як лаванда, жасмин, жимолость, розмарин і шавлія.
  • Зануртесь в кулінарні аромат. Заваріть чашку своєї улюбленого м’ятного або ромашкового трав’яного чаю/кави, або наріжте лимон і вдихніть його аромат.

4. Обійміть самого себе, щоб ваш настрій покращився

Можливо ідея обійняти самого себе може здатися трохи незвичайною й абсурдною, але насправді це може мати позитивний ефект. Фізичний контакт, включаючи дотик до себе (так, навіть, коли торкаєтесь самих себе), може бути чудовим засобом полегшення стресу і створення відчуття безпеки та розслабленості. Ця просто дія також може сприяти розвитку самоспівчуття та доброти до себе, що, своєю чергою, сприяє покращенню настрою.

5. Увімкніть свій улюблений список відтворення музики для настрою

Якщо ви займаєтесь прибиранням удома, сортуєте документи або робите іншу нудну справу, нехай у фоновому режимі грає ваша улюблена радіостанція або потік музики.

Весела та життєрадісна музика наповнює вас новою енергією. Такий миттєвий підйом настрою — не фантазія. Фактично, музика може мати дійсно багато позитивних впливів. Робити якісь нудні справи під веселу та улюблену музику — це чудова звичка.

6. Робіть більше добрих справ, щоб ваш настрій став на позитивну сходинку

Спробуйте ви зробите щось добре для іншої людини, це може призвести до незначного покращення її дня і викликати посмішку на її обличчі. А це, своєю чергою, може позитивно вплинути на ваш власний настрій. Просто знання того, що ви зробили чийсь день кращим, може залишити вас у більш позитивному стані.

7. Зателефонуйте своїй коханій або близькій людині

Одне коротке повідомлення, наповнене любов’ю і підтримкою, може значно покращити ваш настрій, коли ви почуваєте себе погано. Навіть, якщо ваша розмова буде не більше 5 хвилин з вашою коханою людиною або близькою людиною може вплинути позитивно на ваш емоційний стан і допомогти зняти втому, нервозність або хвилювання.

Не хвилюйтеся, якщо зараз неможливо здійснити дзвінок, навіть коротке текстове повідомлення може поліпшити ваш настрій. Ви, звісно, знаєте, що вони завжди поруч, але іноді просто необхідний той ланцюжок смайлів, смішне відео або локальний жарт для нагадування.