Підбірка найкращих класичних українських фільмів

kadr_iz_tiniv_zabutih_tiniv

Першим великим поштовхом в українському кіно стало проголошення Незалежності України та утворення Української Народної Республіки гетьманом Скоропадським: саме він дав наказ щодо українізації кіно. Після цієї значної події заснована перша українська організація «Українфільм», метою якої було поширення ідеологічних ідей, проте проіснувала вона лише один рік і встигла за цей час зняти 13 фільмів.

Після цього Україна потрапила на довгий час у тінь СРСР. Русифікація ураганом знищувала плівки, відзняті українськими режисерами, і забороняла Україні (та всьому СРСР) співпрацювати із західними виробництвами, зокрема серед них був знайомий і до сьогодні Codak. Хотілося б згадати стрічки, які збереглися до наших днів і відомі у всьому світі.

Тож наступна підбірка класичних кінострічок для тих, хто дійсно цікавиться історією та культурою українського кіноканону.

«Тіні забутих предків» Сергій Параджанов

tini_zabutih_preedkiv

Українські Карпати розкажуть одну історію про кохання. Це повість відомого українського письменника Михайла Коцюбинського Сюжет стрічки розповість вам про українських Ромео і Джульєтту — гуцулів Івана й Марічку. Цей фільм вразить вас своєрідним гуцульським побутом та життям, яке є з елементами карпатського фольклору.

Ще більше українських фільмів про кохання можна знайти тут.

«Земля» Олександр Довженко

zemlyayaya

Незвично німий чорно-білий доробок відомого режисера Олександра Довженка розповідає глядачу про період колективізації. Образ землі — метафора, яка стала сенсом існування українського селянина.

«Пропала грамота» Борис Івченко

propalaa_graamota

До Петербурга вирушають двоє козаків, які мають доставити грамоту свого гетьмана цариці. На цьому шлюху козаків чекає чимало пригод та випробувань, сповнених веселих, загадкових, а іноді й взагалі доволі містичних подій.

«Лісова пісня» Віктор Івченко

lisovvvaaa_pisnya

Одна із перших екранізацій відомої драми-феєрії талановитої письменниці та поетки Лесі Українки. Стрічка розповідає про нещасливе кохання лісової нечисті та людини.

«За двома зайцями» Віктор Іванов

za_dvoma_zaicyami

Стрічка розповідає про збіднілого цирюльника Голохвостого, який вирішує взяти шлюб із заможною, проте не дуже привабливою жінкою. Голохвостий починає залицятися одразу до двох дівчат, але народ знає: «за двома зайцями побіжиш, жодного не спіймаєш».

«Обітниця» Василь Ілляшенко

obitnicya

Сюжет стрічки розповідає про кохання, зраду і спокусу, яке чудернацько переплітається з ретроспекціями в історичне минуле, разом із філософськими роздумами про багатостраждальну долю України.

«Голос трави» Наталія Мотузко

golos_travi

Молода Ольга Сумська грає дівчину, яка переймає секрети магії у досвідченої чаклунки. У стрічці показана лісова нечисть та як вона вживається разом із людьми.

«Енеїда» Володимир Дахно

eneidaaa

Повнометражний анімаційний фільм за мотивами однойменної поеми Івана Котляревського зроблений на кіностудії «Українфільм».