Скрапбукінг — хобі, яке вам точно сподобається!

skrabuking

Найкращий та унікальний спосіб задокументувати та передати наступним поколінням сімейні спогади, моменти, реліквії та навіть смачнющі кулінарні рецепти — це завести спеціальний блокнот із власними записами та ілюстраціями тощо.

Скрапбукінг — це дійсно цікава техніка, яка схожа до ведення власного щоденника, але все ж відрізняється тим, що ви стаєте для самого себе митцем і даєте волю своїм фантазіям створити творчий доробок, який стане паперовою пам’яткою. Ба більше, таке рукоділля дозволяє відпочити душею та ввійти у творчу медитацію. Якщо ви шукали для себе нове цікаве хобі, то це вам мусить сподобатися точно!

Чому скрапбукінг такий популярний?

Ви можете дивуватися, адже в цифрову епоху, ми навіть список продуктів пишемо у нотатник телефону, а що там казати про якесь паперове “пап’є-маше”? Та все ж багато чого повертається у моду, стрічки Tik Tok або Reels(Рілс) в Instagram переповнені технікою скрапбукінгу. Рукодільниці та рукодільники мають велику кількість цікавого паперу, фотографій, гербарію, вирізок із газет, мереживних клаптиків тканини тощо. Чомусь воно вміє гіпнозувати, правда ж?

Для чого взагалі створювати скрапбукінг?

Для збереження спогадів.

Просто додавши кілька милих наліпок, милі локальні жарти та важливі пам’ятні речі — ви можете зловити та задокументувати приємний сімейний час і показати згодом дітям або друзям.

Покращує креативність.

Техніка скрапбукінгу дійсно покращує креативність, адже чим більше ви створите альбомів, тим краще ви розвинете макетування, дизайн і теорію кольорів. Терапевтичний.

Однозначно це хобі може знизити рівень стресу та тривоги, просто допомагаючи на деякий час відволіктися від поганих думок та відпочити душею. Заваріть свій улюблений чай та увімкніть музику, яка вас розслабить.

Соціалізація.

Це цікаве хобі можна розділити у колі друзів. Запропонуйте своїм друзям або родині техніку скрапбукінгу.

ЦІКАВИЙ ФАКТ:

Американський письменник Марк Твен також скористався популярністю скрапбукінгу. Вважалося, що коли подорожував, він брав із собою книгу для вирізок, щоб зберігати важливі колекції, такі як фотографії, сувеніри та вирізки. Крім того, Твена вважали одним із перших винахідників витратних матеріалів для скрапбукінгу, коли він створив «Клейкий альбом Марка Твена». Це була книга з попередньо вклеєними сторінками, що полегшувало користувачам скрапбукерів створення власних записок.

Історія походження техніки скрапбукінгу

Відомо, що техніка скрапбукінгу зародилася у Великій Британії у 19 столітті. Хоча ще в 15 столітті існували “звичайні книги”, які були такою собі умовною торбою для швидких записів, наприклад, рецептів, листів, віршів, ілюстрацій, нагадувань тощо. І ви знаєте, такі книги вже були різноманітними своїм наповненням і могли багато чого розповісти про її власника. Згодом, такі книжечки оновлювалися і були наповнені до актуального часу. Популярними такі “книжечки” були для туристів, які подорожували різними містами та країнами, вони використовували них як сувеніри.

Безумовно, що альбоми із різними вирізками та записами — це справжній літопис життя людей.

zapisi_studenta

Джерело: Wikipedia.

Сторінка з альбому для записок студента коледжу Сміта приблизно 1906 року. На цій сторінці використовуються малюнки, ефемери та фізичні об’єкти, щоб представити день із життя студента.

Сучасна техніка скрапбукінгу

Варто сказати, що таке столітнє хобі із часом переросло у комерційну діяльність, адже, погодьтеся, гарно оформлений, наприклад, дитячий фотоальбом буде хорошою сімейною пам’яткою або креативним подарунком. Багато дизайнерів та митців зі всього світу щорічно обертають навколо себе банальні ідеї у нестандартні форми, стилі, кольори та наповненість.

Можливо, ви зможете стати майстринею або майстром такого виду хобі?

Як створити власний скрапбук?

vfnthsfkb1

Перш за все знайдіть тему, на яку вам буде подобатися вести ваш альбом, наприклад, дитячий, сімейний, туристичний, для планування, для роботи/навчання тощо. Повірте, якщо ви в школі мали можливість зробити святкову листівку, то зробити неймовірний, а головне власний скрапбук — не викличе у вас труднощів! Де брати матеріали? Якщо у вас є фотографії, якісний папір і набори сторінок, усе готово! Швидкий перегляд Instagram і Pinterest допоможе надихнутися і довести вашу ідею до кипіння.

Матеріали, які можуть вам знадобитися для створення власного скрапбукінгу:

  • Наліпки алфавіту або слів
  • Тематичні або декоративні наклейки
  • Журнальні картки
  • Рамки з тисненої фольги
  • Теги
  • Висічки
  • Ефемера
  • Кольоровий папір/картон
  • Творчі витинанки
  • Декоративні стрічки
  • Ацетатні висічки
  • Стрічка
  • Металева нитка
  • Мереживо
  • Дерев’яні шпони
  • Бісер
  • Епоксидні кнопки
  • Паєтки

Не зупиняйтеся на цих перелічених матеріалах, експериментуйте та будьте креативними, адже це ваш власний маленький творчий Всесвіт!