6 українських традицій, котрі вас шокують

Українські традиції, що викликають подив у людей ХХІ століття.

Ізоляція молодих мам

Після пологів жінка не відвідувала людні місця протягом 40 днів. Її не пускали на ринок та в церкву. Породіль вважалася “нечистою”. Також українки не покидали дім в період місячних. Вірогідно, це було пов’язано з повною відсутністю білизни.

tradicii-1

Погроза деревам

Перед Новим роком або Святвечором господар сімї замахувався сокирою на дерева, що дали мало плодів. По традиції, за нещасні рослини заступалися інші члени родини, після чого їх обвязували соломяним перевеслом або покривали мукою. Вважалося, що це принесе хороший урожай наступного року.

Жіноче освідчення

У ХVII столітті українська дівчина могла завітати в гості до коханого парубка і в присутності родини запропонувати йому одружитися. Відмову дівчині вважали поганою прикметою. Цю традицію описує французький інженер та географ Гійом Левассер де Боплан, котрий жив в Україні з 1635 по 1647 рік.

tradicii-5

Приворотне зілля з крові

Достатньо додати трохи менструальної крові у напій чоловіка, аби причарувати його на все життя. Цей міф досі поширений у колі віщунів та людей, котрі вірять у містичні сили.

tradicii-2

Вирощування духів під пахвою

Гуцули носили яйця-зноски від чорних кур під пахвою протягом 9 днів. Вони вірили, що таким чином можна виростити домовика – містичну істоту, котра захищає дім та сім’ю від злих сил.

tradicii-3

Показова цнота

Після першої шлюбної ночі простирадло молодих виставляли на вулицю, аби кожен бажаючий міг переконатися у цнотливості нареченої. Якщо ж крові не було, ставлення до жінки різко погіршувалося.