Мед-медочок

med

– Мед буває дуже різний, залежно від того, з яких рослин його збирали бджілки. Мед буває акацієвий, гречаний, соняшниковий, липовий тощо. Найкорисніший – квітковий мед.

– Окрім меду є інші корисні продукти бджільництва: віск, перга, пилок, прополіс, щільники, маточне молоко, забрус, бджолина отрута і бджолиний підмор.

– Пасічники радять зберігати мед у темному прохолодному місці, але в жодному разі не в холодильнику чи під прямим сонцем. Мед не варто додавати до дуже гарячго чаю вище 50 градусів – мед втрачає багато корисних властивостей.

– Для того, щоб одержати ложку меду (30 г) 200 бджіл повинні збирати нектар протягом дня. Стільки ж бджіл повинні приймати нектар і обробляти його у вулику. При цьому частина бджіл посилено вентилює гніздо, щоб швидше йшло випаровування з нектару зайвої води.

– Українська традиція називає бджіл Божими птицями. Давні українці вірили в те, що таких працелюбних створінь міг створити і надихнути до праці лише Господь Бог та подарувати людям такий чудовий продукт. Недарма українці порівнюють працьовитих людей із бджілками-трудівницями.

– Про те, що мед може зберігатися століттями, свідчить один факт. Під час розкопок гробниці Тутанхамона вчені знайшли посудину з медом, смакові якості цього продукту зовсім не змінилися.

– Медовий місяць, який настає після весілля, дуже важливий для молодят. Зазвичай на весілля нареченим дарують цей божественний продукт, а історія виникнення терміну “Медовий місяць” походить з Норвегії. У цій країні молодята повинні були приймати мед та медові напої щодня.

– З івриту дослівно мед перекладають як “наділений магією”.

– Дієтологи радять вживати мед щоранку з водою, аби уникнути проблем із травленням.

– Мед корисно вживати для профілактики, адже він запобігає багатьом захворюванням травної та серцево-судинної систем, зміцненню імунітету. Його додають до випічки та ліків, трав’яних чаїв і мікстур.

– Чимало хто переконаний, що найкращий спосіб позбутися похмілля — випити розсолу. Насправді, мед допоможе набагато швидше, тому що в ньому міститься фруктоза, яка виводить алкоголь. Тому радять спожити канапку з медом.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

– Мед також допомагає алергікам. Згідно з дослідженнями він виробляє в організмі стійкість до пилку.

– Мед продовжує життя. Цей факт був доведений ще за життя Гіппократа, коли середня кількість років, що проживали на той час, було 40, а сам Гіппократ прожив аж 110 років. При цьому він вживав мед кожен день і по кілька разів….

medok2