Ніна Безп’ята – валяння як свято!

bezpyata_portret

– Ніно, розкажіть про себе і про своє захоплення виробами із валяної шерсті? З чого почалась Ваша творча робота і якими були перші вироби?

Я медик за фахом, 25 років роботи фельдшером на швидкій допомозі, в сільській амбулаторії , в здоров пункті на підприємстві. Творити люблю з дитинства. Вишивкою захоплювалася з першого класу, а в третьому класі зв’язала собі жилетку самостійно. В студентські роки в’язала для себе повністю весь одяг-сукні, светри, жилети.

bezpyata_3

Захоплююся також вишивкою хрестиком картин, вишиваю для себе. За відео уроками з інтернету навчилася вишивати атласними стрічками. Але коли я вперше побачила в соцмережах фото валяних виробів, це було 5 років тому, я зрозуміла, що хочу освоїти техніку валяння. Почала шукати майстер класи і відео уроки, все переглядала багато раз. Цікавилася всіма деталями, адже вовна є різна, треба багато знати нюансів в техніках валяння. Вчилася сама, збирала інформацію по крупинках, адже майстер-класи у відомих фелтмейкерів дуже дорогі. Реєструвалася на безкоштовні семінари, вебінари, вчилася, пробувала, багато чого зіпсувала, але далі продовжувала валяти. Перші мої роботи були прості, валяла в основному для себе і чоловіка. Цей вид мистецтва мене захопив, мабуть, назавжди. Вовна – теплий, пластичний, екологічний матеріал, з якого можна виготовляти одяг, взуття, аксесуари. Але найбільше люблю валяння тому, що зробивши один виріб, інший вже такий самий ніколи не повториш. Валяні роботи – це ексклюзивні, неповторні, авторські речі.

bezpyata_6

– Коло Вашого спілкування – це…?

–Я спілкуюся з багатьма людьми, але все таки мені найкомфортніше з творчими особистостями.

bezpyata_7

– Що найбільше любите виготовляти? Робите на замовлення чи волієте продавати готові вироби?

–Люблю валяти різні шарфи, палантини, сумочки, прикраси. Роблю і на замовлення, але все ж мені комфортніше зробити роботу, потім продати. В цьому випадку ніхто мене не обмежує в фантазії і творчому підході до даного виробу.

bezpyata_4

– Окрім захоплення валяння вовни які маєте інші пристрасті та вподобання? Адже за освітою Ви – фельдшер, навчались у Бердянську.

– Люблю подорожувати, пізнавати Україну, люблю природу, займаюся танцями, люблю спостерігати за рибками в акваріумі. (Акваріум в моїй квартирі – це необхідність), люблю медицину, багато читаю і художньої літератури і мотиваційної.

bezpyata_5

Дякую за розмову. Нехай Вам щастить на цікаві ідейки на щедрих замовників!Спілкувалась Оксана Кришталева, Львів

bezpyata_2
bezpyata_1