Вишивка стрічками

– Вишивка стрічками – дуже популярний на Заході і в Японії вид рукоділля. Особливо була модна в другій половині ХІХ ст.

– Вишивати стрічками можна шкатулки і картини, рушники, покривала і подушки, сумочки, чохли для мобільних телефони і капелюшки, одяг і взуття та інші милі серцю дрібнички. Та варто враховувати те, що така вишивка об’ємна.

strichkami2

– Візерунками зі стрічок можна прикрасити однотонний трикотажний светр або комір жакета, додати родзинку до вечірньої сукні або розшити квітами замшеві туфлі.

strichkami3

– У XIV ст. кантування і обшивка стрічками одягу увійшли у моду французької знаті. У містах Ліон та Сент-Етьєн розвинулися центри ткання стрічок. Від часів Людовика XIV стрічками стали прикрашати одяг королів, а Людовик XV сам захоплювався вишиванням.

– З Франції ця мода поширилась в Англію, а звідти – в Америку, щоб у 70-х роках ХХ століття набути популярності в усьому світі.

strichkami4

– Основними мотивами у вишивці стрічками були і дотепер є квіти. При бажанні можна комбінувати вишивання нитками, бісером та стрічками різної ширини для створення справжніх шедеврів.

– Основним матеріалом для такої вишивки є шовкові стрічки завширшки 2, 4, 7 і 13 мм різних кольорів. Їх можна придбати в спеціалізованих магазинах товарів для рукоділля. Використовують зазвичай шовкові, капронові (органза), атласні, гофровані стрічки.

strichkami5

– Деякі синтетичні стрічки на вигляд важко відрізнити від шовкових, але це можна зробити доволі просто. Синтетичні стрічки подаються і розтягуються, а шовкові – ні. Вишивка синтетичними стрічками виглядає не також елегантною, як шовком, але для деяких візерунків це перевага. Основним критерієм при виборі стрічки має стати зручність і відповідність до стилю вишивки.

strichkami6

– Для того, аби стрічка в роботі не торочилась, її зрізаємо під кутом і припалюємо сірником.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

– Варто подбати про набір вишивальних та гобеленових голок, а також голок–«соломинок» різних розмірів. У вишивальних голок гострий кінчик, тонкий короткий стрижень і довге вузьке вушко. Гобеленові голки притуплені, з коротким і довгим стрижнем розширеним вушком. Голки різних розмірів продають комплектами, і це дуже зручно.

strichkami7

– Основою для вишивки стрічками може бути: батист, пліс, муслін, серпанок, сатин, льон, креп. Особливих обмежень до вибору основи немає, аби булаи міцною та еластичною.

– Вишивати доведеться на кроснах (п’яльцях), які допоможуть зробити стібки рівними й незатягнутими, а це своєю чергою ґарантує гарний об’єм зображення.

strichkami8

– Тонка тканина може легко порватись чи здеформуватись у кроснах. Та цьому можна зарадити. Слід обмотати один обруч по колу, натягуючи так, щоб не утворювалися бганки. , коли обруч буде повністю обмотаний, закріпіть кінці стрічки невеликими стібками. Так само обмотайте й другий обруч.

strichkami9

– Перед тим, як вишивати щось велике чи важливе, опануйте спочатку кілька простих, але корисних швів. Це – тамбурний, шов ланцюжком, напівпетельки з прикріпом, французький вузлик, витягнуті стібки та петелька по колу.

– Найпопулярніші квітки у виконанні стрічками тамбурним стібком – іриси. Також цим швом можна імітувати клематіс, листочки і навіть водорості для золотої рибки.

strichkami10

– Вироби, вишиті стрічками, перуть дуже акуратно руками у теплій воді з милом. Якщо є сумніви у якості стрічок, то перед роботою їх краще намочити і перевірити, чи вони потім не полиняють на тканину. Іноді так само роблять і з бісером.

strichkami11

– Прасувати готовий виріб із вишитих стрічок найкраще зі споду, щоб вишивка не стала пласкою.

– Навчитися різних технік та премудростей можна, понишпоривши у нетрях інтернету. Для цього найкраще набирати у пошуку “Майстер-класи”, “Вишивка стрічками”, “Техніка вишивки стрічками” і подібне.

– Нехай не бракує терпіння і наполегливості усім, хто хоче досягнути результату!

strichkami12